Земля наблизилася до переломних точок зміни клімату - невтішний прогноз вчених

Через зміну клімату Земля наблизилася перетнути у цьому столітті низку переломних точок, які позначатимуть незворотний перехід до нового стану екосистем на планеті, навіть за усунення фактору, що до нього призвів. Звіт від більш ніж 200 науковців представили на 28-й Конференції ООН щодо зміни клімату у Дубаї, пише Nature, передають Патріоти України.

Комп'ютерне моделювання вказало на 26 переломних точок, які з потеплінням клімату Земля ризикує перетнути. Серед них шість стосуються кріосфери — льодовикового покриву планети.

З потеплінням льодовики Ґренландії та Антарктиди ризикують розтанути, як і частішими стануть точкові танення льодовиків та вічної мерзлоти у різних регіонах Землі. Ще 16 точок стосуються біосфери — всіх екосистем планети.

Зокрема, глобальне потепління призведе до масштабних відмирань дерев в Амазонії та тайзі, деградації саван та пустельних регіонів, перенасичення органічними речовинами озер, руйнування коралових рифів, мангрових лісів і лугів морських трав. Ще чотири точки пов'язали з циркуляцією води в океанах та повітря в атмосфері. Так, зі зміною клімату основні океанічні течії можуть послабитися, суттєво вплинувши на клімат у тропічних та субтропічних регіонах. Зміни клімату завдадуть непоправної шкоди не лише біорізноманіттю, а й людям.

Не гребують нічим: Окупанти в Авдіївці викрали дитяче ліжко з напівзруйнованої квартири (відео)

п’ятниця, 23 лютий 2024, 11:28

Російські окупанти після захоплення Авдіївки почали грабувати квартири, у яких вціліло майно, передають Патріоти України. На початку відео окупант жаліється, що на верхньому поверсі багатоповерхівки стоїть неушкоджений телевізор, який неможливо забрати...

"Вдавав, що мертвий": Аеророзвідники витягли двох поранених бійців з-під носа окупантів (відео)

п’ятниця, 23 лютий 2024, 11:25

Аеророзвідники 68 ОЄБр врятували двох побратимів, які отримали поранення та залишались самі в полі. Деталями вони поділились у коментарі для проєкту Ukrainian Witness, передають Патріоти України. Сергій Купін з позивним "Мєнт" був старшим групи. Він пр...