Через зміну клімату Земля наблизилася перетнути у цьому столітті низку переломних точок, які позначатимуть незворотний перехід до нового стану екосистем на планеті, навіть за усунення фактору, що до нього призвів. Звіт від більш ніж 200 науковців представили на 28-й Конференції ООН щодо зміни клімату у Дубаї, пише Nature, передають Патріоти України.
Комп'ютерне моделювання вказало на 26 переломних точок, які з потеплінням клімату Земля ризикує перетнути. Серед них шість стосуються кріосфери — льодовикового покриву планети.
З потеплінням льодовики Ґренландії та Антарктиди ризикують розтанути, як і частішими стануть точкові танення льодовиків та вічної мерзлоти у різних регіонах Землі. Ще 16 точок стосуються біосфери — всіх екосистем планети.
Зокрема, глобальне потепління призведе до масштабних відмирань дерев в Амазонії та тайзі, деградації саван та пустельних регіонів, перенасичення органічними речовинами озер, руйнування коралових рифів, мангрових лісів і лугів морських трав. Ще чотири точки пов'язали з циркуляцією води в океанах та повітря в атмосфері. Так, зі зміною клімату основні океанічні течії можуть послабитися, суттєво вплинувши на клімат у тропічних та субтропічних регіонах. Зміни клімату завдадуть непоправної шкоди не лише біорізноманіттю, а й людям.
Тимчасова зупинка роботи сервісів кількох банків, "Нової пошти", Дії тощо вранці 26 квітня пов'язана з аварійним відключенням електроенергії в українському датацентрі De Nova. Жодної хакерської роботи не було, під час заміни елементів безперебійного жи...
Деякі овочі, які ми звикли вважати корисними, можуть мати несподіваний негативний вплив на організм. Дієтологи звернули увагу на баклажан - овоч, який, за певних умов, може негативно впливати на здоров'я та зовнішній вигляд людини. Чому саме цей овоч з...