Земля отримала перший в історії сигнал із Марсу, але це не зовсім те, на що всі сподівалися

Науковці з дослідницького проєкту SETI, який займається пошуками інопланетного життя, запустили експериментальний проєкт "Знак у космосі", в межах якого обсерваторії на Землі отримали "інопланетне послання" з Марсу. До розшифрування послання науковці закликають долучатися усіх охочих, передають Патріоти України.

Мета цього експерименту – зробити так, аби людство у найвідповідальніший момент у своїй історії не виявилося не готовим до спілкування із формами життя з далекого космосу. Розшифрування файлу, щоправда, вимагатиме від учасників експерименту певних знань.

Попри те, що сигнал є умовно "інопланетним", він справді був відправлений на Землю із космосу за допомогою орбітального апарата Європейського космічного агентства ExoMars Trace Gas Orbiter, який перебуває неподалік Червоної планети.

Послання було відправлене о 19:00 24 травня та вже за 16 хвилин воно досягло Землі, де його отримали телескоп Аллен Інституту SETI, телескоп Роберта Берда Обсерваторії Грін Бенк та обсерваторія Радіоастрономічної станції Медичини.

Послання було написане командою художників та науковців, які тепер чекають на умільців, які зможуть його розшифрувати, оскільки йдеться про складне послання, як таке, що в майбутньому може справді отримати людство.

Отримані з Марсу файли завантажені на спеціальний сервер Filecoin, який дозволяє будь-кому в будь-які частині світу завантажувати їх.

Однак не варто очікувати отримання красивої картинки, яку легко можна буде відкрити на телефоні.

Команда, яка створила цей сигнал, підкреслює, що вони створили щось, що буде нелегко розшифрувати, і це вимагатиме від людей із різним досвідом об'єднатися, щоб з'ясувати, про що йдеться в цьому сигналі.

Науковці підказують, що кандидати на розшифровку файла мусять мати певні навички роботи з комп'ютером, GitHub та кодуванням.

Ініціатори експерименту вважають, що виявлення інопланетного повідомлення було б революційним для людства, і дослідження показують, що повне розкриття інформації є найкращою політикою в сценарії після першого контакту.

Завантажити повідомлення від "марсіан" можна за цим посиланням, а про роботу над його розшифруванням можна дізнатися на сервері Discord.

Українцям озвучили тариф на світло у жовтні: Скільки доведеться платити

п’ятниця, 22 вересень 2023, 10:30

У жовтні українці платитимуть за електрику за тим самим тарифом, що й у вересні. Він становить 2,64 грн за кВт*годину – незалежно від обсягу споживання, передають Патріоти України. Ба більше, повідомив міністр енергетики Герман Галущенко, планується не...

У Маска серйозні проблеми: За останні два місяці SpaceX втратила 200 супутників Starlink, - аналітики

п’ятниця, 22 вересень 2023, 10:22

За останні два місяці у компанії, що належить Ілону Маску, впало понад 200 супутників, стверджують фахівці сайту SatelliteMap, що стежить за супутниками в космосі, передають Патріоти України. Причиною цієї проблеми стали збільшення сонячної активності...