Учені десятиліттями попереджали про необхідність скорочення парникових викидів, щоб не допустити кліматичної кризи. Але, схоже, вона вже тут. У 2023 році на Землю наринули інтенсивні хвилі тепла, неймовірна спека на суші та в океані, а також масштабні лісові пожежі. Дослідники вважають, що це ще не все - Земля, ймовірно, вступила в еру "глобального кипіння", пише SciTechDaily, передають Патріоти України.
Ці тривожні прогнози також були підтверджені нещодавніми висновками команди професора Цинсян Лі зі Школи атмосферних наук Університету Сунь Ятсена. Робота дослідників ґрунтується на глобальному наборі даних за об'єднаною призмовою температурою Китаю 2.0 (CMST 2.0).
Під час дослідження команда професора Лі проаналізувала набір даних CMST 2.0 і виявила, що перше півріччя 2023 року вже стало третім найспекотнішим за всю історію спостережень, зовсім небагато відставши від найспекотнішого 2016 року і другого найтеплішого 2020 року. Дані також свідчать про те, що глобальні середні температури поверхні моря також рекордно зросли у квітні, на суші температура повітря сягнула свого піка в червні. Усе це призвело до того, що травень став найспекотнішим місяцем за всю історію спостережень для глобальної середньої приземної температури.
Результати дослідження також свідчать про те, що глобальна приземна температура надалі лише продовжить зростати у другому півріччі 2023 року. Вчені вважають, що на зростання температури вплине одразу кілька чинників, зокрема:
За словами професора Лі, з огляду на поточну траєкторію, результати короткострокового прогнозу Ель-Ніньйо, який зараз панує в Тихому океані, а також надзвичайно активну фазу Атлантичного багатодесятирічного коливання (АМО), що впливає на глобальні приземні температури, 2023 рік цілком, ймовірно, стане найспекотнішим за всю історію спостережень. Ба більше, вчені вважають, що ця тенденція збережеться й надалі — простими словами, у 2024 році, ми, ймовірно, зіткнемося зі ще інтенсивнішими хвилями тепла і вищими температурами.
Колишній народний депутат від "Радикальної партії", а нині — військовослужбовець Сил оборони, Олег Ляшко розлучається з дружиною Росітою. Справа подружжя поки що розглядатиметься у Печерському районному суді міста Києва, передають Патріоти України. Вид...
Українцям слід перевіряти газові лічильники, щоб гарантувати точний облік спожитого газу, уникнути переплат та вчасно виявити технічні несправності. Повірка здійснюється періодично залежно від типу лічильника, а всі витрати покриває Оператор газорозпод...