Земля знемагає від спеки: Учені заявляють про початок ери "глобального кипіння" на планеті

Учені десятиліттями попереджали про необхідність скорочення парникових викидів, щоб не допустити кліматичної кризи. Але, схоже, вона вже тут. У 2023 році на Землю наринули інтенсивні хвилі тепла, неймовірна спека на суші та в океані, а також масштабні лісові пожежі. Дослідники вважають, що це ще не все - Земля, ймовірно, вступила в еру "глобального кипіння", пише SciTechDaily, передають Патріоти України.

Кліматична криза досягає безпрецедентного рівня гостроти, оскільки глобальні температури злітають до рекордних позначок, а липень 2023 року став ще однією тривожною віхою — його визнали найспекотнішим за всю історію спостережень. За словами генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша, те, що сьогодні відбувається з кліматом, з упевненістю можна назвати "катастрофою для всієї планети". Ба більше, вчені вважають, що Земля вже переступила з ери "глобального потепління" в еру "глобального кипіння".

Ці тривожні прогнози також були підтверджені нещодавніми висновками команди професора Цинсян Лі зі Школи атмосферних наук Університету Сунь Ятсена. Робота дослідників ґрунтується на глобальному наборі даних за об'єднаною призмовою температурою Китаю 2.0 (CMST 2.0).

Під час дослідження команда професора Лі проаналізувала набір даних CMST 2.0 і виявила, що перше півріччя 2023 року вже стало третім найспекотнішим за всю історію спостережень, зовсім небагато відставши від найспекотнішого 2016 року і другого найтеплішого 2020 року. Дані також свідчать про те, що глобальні середні температури поверхні моря також рекордно зросли у квітні, на суші температура повітря сягнула свого піка в червні. Усе це призвело до того, що травень став найспекотнішим місяцем за всю історію спостережень для глобальної середньої приземної температури.

Результати дослідження також свідчать про те, що глобальна приземна температура надалі лише продовжить зростати у другому півріччі 2023 року. Вчені вважають, що на зростання температури вплине одразу кілька чинників, зокрема:

  • Ель-Ніньйо;
  • широкомасштабні лісові пожежі.

За словами професора Лі, з огляду на поточну траєкторію, результати короткострокового прогнозу Ель-Ніньйо, який зараз панує в Тихому океані, а також надзвичайно активну фазу Атлантичного багатодесятирічного коливання (АМО), що впливає на глобальні приземні температури, 2023 рік цілком, ймовірно, стане найспекотнішим за всю історію спостережень. Ба більше, вчені вважають, що ця тенденція збережеться й надалі — простими словами, у 2024 році, ми, ймовірно, зіткнемося зі ще інтенсивнішими хвилями тепла і вищими температурами.

Можливі проблеми зі здоров’ям та технікою: Названо дати магнітних бур у грудні

субота, 2 грудень 2023, 17:28

В останній місяць року земляни будуть спостерігати кілька магнітних бур, які можуть позначитися на здоров'ї людей та роботі електротехніки. Про це свідчать дані ресурсу Meteoagent, передають Патріоти України. Як відомо, магнітні бурі — це коливання маг...

Спочатку побив до смерті: На Львівщині чоловік розчленував тіло жінки у ванній кімнаті

субота, 2 грудень 2023, 15:29

У Львівській області 40-річний чоловік жорстоко забив до смерті 50-річну жінку, а потім розчленував її у ванній кімнаті. Про це повідомила пресслужба Львівської обласної прокуратури, передають Патріоти України. За даними слідства, жорстоке вбивство ста...