Жахливо контрастує з долею захоплених Мордором українських вояків: В яких умовах утримують в Україні російських військовополонених (фотофакти)

Українські фотографи Влада та Костянтин Ліберови зробили фото російських військовополонених та показали умови, в яких вони утримуються.

Ліберови наголосили, що росіян, які прийшли в Україну зі зброєю вбивати українців, утримують в умовах, що нагадують непоганий санаторій.

«Ми давно хотіли побачити, в яких умовах живуть ті, хто зі зброєю в руках прийшли до нас додому вби**ати. Виявилось, що їх утримують, наче в непоганому санаторії. І попри абсолютно справедливу злість спочатку, треба розуміти, що це, насправді, хороший привід пишатися. Адже Україна в цьому аспекті проявляє себе як сучасна держава, що дотримується цивілізованих європейських цінностей. На відміну від країни-окупанта. А ще, це наш обмінний фонд, памʼятаймо про це», — пишуть автори кадрів.

Ліберови в подробицях розповіли, як живуть російські окупанти в українському полоні.

«Якщо коротко, у російських військовополонених є абсолютно все для життя. Не впевнені, що дехто з них бачив такі комфортні умови вдома, в ро**ї. Повноцінне триразове харчування, з дотриманням норм калорій. Шпиталь із рентгеном, сучасним стоматологічним кабінетом, кваліфікованими лікарями. Постійний нагляд психолога. Військовополонені мають можливість працювати, роботи на вибір: збір пакетів і збір меблів. На роботі, звісно, вони отримують зарплатню, десь 30−40 грн на добу. І, не забуваємо, що вони весь цей час продовжують отримувати зарплатню від ро**йської федерації. Зароблені гроші військовополонені можуть витрачати в місцевій крамниці: засоби власної гігієни, снеки, канцелярія. Працюють шість діб на тиждень, неділя — вихідний, можна прогулятись територією, пограти в футбол, у шашки, подивитись телевізор у кімнаті відпочинку або піти до церкви», — поділилися вони.

Втім, незважаючи на такі умови утримання, жоден із російських окупантів, з якими розмовляли фотографи, не визнали своєї провини і не вимовили жодного слова каяття.

«Можливо, тепер ви думаєте, що після такого ставлення з боку України вони здебільшого починають шкодувати, що пішли на цю війну? Вони починають усвідомлювати, що скоїли страшний злочин? На жаль, ні. Принаймні ті, з ким встигли поспілкуватись ми — так і не вимовили жодного слова каяття. Вони вважають, що виконували наказ, були змушені, не зробили нічого страшного. А дехто з них навіть досі вірить у перемогу рос**ї. Виглядають вони чисто та сито. Зі слів працівників табору, багато з них навіть набирають вагу. А ще покращують стан здоровʼя під постійним медичним наглядом, наприклад, серед вагнера багато захворювань на запущені гепатит і туберкульоз», — підсумували Ліберови.

Зламані ребра і 18 днів без зв’язку: Омбудсмен заявив про порушення у ТЦК в Україні

середа, 24 червень 2026, 11:30

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив про виявлення низки порушень прав людини під час перевірки в Миколаївському обласному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки. За його словами, в результаті перевір...

Моторошний злочин: У Києві компанія перед камерами прив’язала чоловіка до дерева та закатувала його до смерті

середа, 24 червень 2026, 11:25

Поліції Києва затримала п'ятьох зловмисників, які через конфлікт прив'язали до дерева 58-річного чоловіка та побили його до смерті, а сліди злочину намагалися стерти з камер відеоспостереження, передають Патріоти України. "До поліції Києва надійшло пов...