Жертви обставин або зрадники: Як українці ставляться до тих, хто живе під окупацією

Понад 70% українців думають, що жителі окупованих територій України є жертвами обставин та хочуть повернення контролю України. Про це свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) з 7 по 13 вересня, передають Патріоти України.

"Лише 12% респондентів критично ставляться до тих, хто продовжує жити на окупованих після 24 лютого територіях, і вважають їх колаборантами або байдужими до України. Переважна більшість (72%) вважають їх жертвами обставин та вважають, що вони хочуть повернення контролю України над окупованими територіями", - зазначають соціологи.

Так, залежно від регіону, 63-81% опитаних вважають жителів окупованих після 24 лютого територій жертвами обставин і не більше 7-17% вважають їх колаборантами чи байдужими до України.

"Опитування проведено методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (computer-assistedtelephoneinterviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів серед 2000 респондентів від 18 років, які на момент опитування проживали на території України (у межах, які контролювалися владою України до 24 лютого)", - наголосили соціологи.

За словами експертів, формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищувала 2,4% для показників, близьких до 50%, 2,1% для показників, близьких до 25%, 1,5% - для показників, близьких до 10%, 1,1% - для показників, близьких до 5%.

Однак за умов війни до зазначеної формальної похибки додається певне систематичне відхилення. Зокрема, через вимкнення окупантами телефонного зв’язку вдалося опитати менше респондентів, що проживають в окупованих населених пунктах, зокрема їх кількість складає 0,3%.

Водночас у КМІС наголосили, що отримані результати все одно зберігають високу репрезентативність та дозволяють досить надійно аналізувати суспільні настрої населення.

На Харківщині 16-річні підлітки вбили двох жінок

субота, 4 лютий 2023, 22:43

На Харківщині поліція викрила двох 16-річних підлітків у вбивстві двох жінок. Про це повідомляє відділ комунікації поліції Харківської області, передають Патріоти України. "2 лютого близько 1:00 до чергової частини Чугуївського районного управління пол...

Звинувачений у секс-канібалізмі відомий голлівудський актор зізнався, що хотів вчинити самогубство

субота, 4 лютий 2023, 22:29

Зірка Голлівуду Армі Гаммер, якого звинуватили у зґвалтуваннях та канібалізмі, вперше за довгий час заговорив про свій стін. Актор зізнався, що важко переживав усі звинувачення у свій бік. Гаммер навіть хотів вчинити самогубство. Інцидент стався на Кай...