Жінкам, котрі працювали на Чорнобильській атомній електростанції після аварії, забороняли народжувати та просили підписувати відповідний документ. Про це розповіла колишня працівниця ЧАЕС Ірина Якунчихіна, яка присвятила цьому об'єкту 10 років свого життя (жінка звільнилася аж у 1997 році), пише ВВС, передають Патріоти України.
За її словами, власну вагітність на роботі довелося приховувати аж до декретної відпустки. Якунчихіна розповіла, що документ, який видавали жінкам, був напівофіційним і внутрішнім. Навіть зараз, через 34 роки після трагедії, він досі ніде не сплив в архівах.
"Коли я привезла всі ці документи до поліклініки Чорнобиля, я думала, що мене не просто вб'ють, а ще з'їдять. Почали мене залякувати: "Ця дитина не народиться здоровою"... Я бігом на автобус і додому – більше я там не з'являлась, доки не народила", – згадує жінка про пережитий страх. Втім, через 10 місяців декретної відпустки вона найняла няню для маленького сина і таки повернулась до роботи. Адже тоді на станції після катастрофи вкрай бракувало людей.
Прадавці записи та археологічні дослідження свідчать, що в період своєї найбільшої могутності, 2,7 - 2,3 тисячі років тому, скіфські царі контролювали ключові торговельні артерії, які з’єднували територію сучасної України з Близьким та Середнім Сходом ...
Ввечері 12 липня Харків накрила сильна злива з грозою, через негоду постраждали чотири людини, сильний вітер повалив багато дерев та кілька електроопор і пошкодив дахи будинків. Про постраждалих повідомив голова Харківської ОВА Олег Синєгубов, передают...