"Жодного розколу в ПЦУ немає": Нардеп від "Народного фронту" прокоментував ситуацію

Почесний патріарх Української православної церкви Філарет хоче, щоб ПЦУ одержала статус патріархату, однак для цього ще не настав час.

Віктор Єленський. Фото: nfront.org.ua.

Православна церква України – молода, тому всі пов'язані з нею процеси розглядають "під збільшувальним склом". Але жодних підстав, щоб говорити про розкол у ПЦУ, немає, заявив у коментарі нардеп від "Народного фронту", науковець, релігієзнавець, доктор філософських наук Віктор Єленський, передають Патріоти України.

"Київський патріархат ліквідували рішенням архієрейського собору – є документи, підписи. [Почесний патріарх ПЦУ] Філарет хоче, щоб нова церква одержала статус патріархату. Але подивімося історію. Коли серби, румуни, болгари одержували від Константинополя томос, їхні церкви теж очолювали митрополити. А патріарший статус вони здобули лише через роки. Звичайно, Україна свого часу вирішуватиме це питання, але говорити про патріархат поки ще рано. Наскільки я знаю, напередодні під час літургії патріарх Філарет поминав усіх, зокрема [предстоятеля ПЦУ митрополита] Епіфанія. Тому жодного розколу в ПЦУ немає. Просто будь-які процеси в новій церкві розглядають під збільшувальним склом. А наші "друзі" роздувають із мухи слона", – підкреслив співрозмовник.

Він зазначив, що в Україні немає таких юридичних осіб, як Українська православна церква Київського патріархату, Українська православна церква Московського патріархату чи Українська православна церква. "В Україні немає такої юридичної особи, як, наприклад, УПЦ МП або ПЦУ. Згідно із законодавством, уся церква загалом не може бути юридичною особою – юрособою є її окремі громади, управління, монастирі. Така в нас є особливість. Тому і юридичної особи УПЦ КП немає. Є лише центр – патріархія. Ось щоб цей центр ліквідувати, його голова має виконати рішення об'єднавчого собору, ухвалене в грудні 2018 року. Поки що він цього не зробив. Скажімо так, іде процес. Інша річ, що канонічно УПЦ КП вже не існує", – заявив Єленський.
Джерело: Гордон

Хіти тижня. Неймовірно і моторошно: У Китаї зняли рибу "з людським обличчям" (відео)

субота, 16 листопад 2019, 0:35

У ставку, розташованому в околицях китайського міста Куньмін, на відео зняли дивного вигляду коропа.

Знайшовся фанат: Водійські права Брежнєва продали на аукціоні за кругленьку суму

субота, 16 листопад 2019, 0:13

У генсека СРСР були відкриті всі категорії, тобто, він міг керувати мотоциклами, легковими автомобілями, вантажівками до 3,5 тонн, автобусами і машинами з причепом. У Брежнєва відкриті всі категорії, тобто, він міг керувати мотоциклами, легковими автом...