Як відзначають винахідники, "це наче лего – можна збирати що завгодно".
Пластик із грибів створили херсонські науковці. Вчені експериментували з матеріалами, на яких краще вирощувати гриби й помітили, що грибниця фактично перетворила рихлу солому на матеріал, схожий на усім відомий пінопласт, передають Патріоти України з посиланням на ШоТам.
Ось абажур для лампи, ось дозрівають садові меблі. Справжню грибну революцію зробили троє колег Херсонського університету. Вони просто зібрали ґрунт, що залишився після збирання глив і забули про нього на декілька днів.
“Я приніс на кафедру брикет, який сам собою набув форми поліна”, – пригадує Ігор Чернишов, дослідник.
Солому на пластик перетворила клейковина міцелію грибів. Вкладаєте у матрицю та підсушуєте у пристрої чи на сонці – жодної хімії.
Спочатку науковці зробили лампу, потім горщик для рослин. Випробовували грибний біопластик вологою та температурою – все витримав!
“Нам пропонували колеги вкривати лаком – але навіщо, якщо воно природнє і гарне яке”, – каже Максим Левченко.
А коли виріб набридне – його можна просто розкришити на городі. Зараз науковці вирощують дощечки для садових меблів і шукають спонсорів.
“Це наче лего – можна збирати що завгодно. Може потім і конструктор зробимо”, – говорить Максим Левченко.
Ціна на фрукти в Україні підвищиться мінімум на 30 відсотків через несприятливі погодні умови. Недавні заморозки призвели до втрат врожаю кісточкової групи плодових дерев, таких як абрикоси та персики. Про це повідомив заступник голови Всеукраїнської а...
Влада Кам’янця-Подільського представила нову айдентику. Однак, новий логотип міста здався жителям дуже схожий на логотип російського сервісу «Кинопоиск». Про це йдеться у дописі міської ради та дописі «Вдало Інфо Кам’янець-Подільський», передають Патрі...