"Жодної хімії!": Українські науковці створили пластик з ... грибів (відео)

Як відзначають винахідники, "це наче лего – можна збирати що завгодно".

Пластик із грибів створили херсонські науковці. Вчені експериментували з матеріалами, на яких краще вирощувати гриби й помітили, що грибниця фактично перетворила рихлу солому на матеріал, схожий на усім відомий пінопласт, передають Патріоти України з посиланням на ШоТам.

Ось абажур для лампи, ось дозрівають садові меблі. Справжню грибну революцію зробили троє колег Херсонського університету. Вони просто зібрали ґрунт, що залишився після збирання глив і забули про нього на декілька днів.
“Я приніс на кафедру брикет, який сам собою набув форми поліна”, – пригадує Ігор Чернишов, дослідник.
Солому на пластик перетворила клейковина міцелію грибів. Вкладаєте у матрицю та підсушуєте у пристрої чи на сонці – жодної хімії.
Спочатку науковці зробили лампу, потім горщик для рослин. Випробовували грибний біопластик вологою та температурою – все витримав!
“Нам пропонували колеги вкривати лаком – але навіщо, якщо воно природнє і гарне яке”, – каже Максим Левченко.
А коли виріб набридне – його можна просто розкришити на городі. Зараз науковці вирощують дощечки для садових меблів і шукають спонсорів.
“Це наче лего – можна збирати що завгодно. Може потім і конструктор зробимо”, – говорить Максим Левченко.

Хіти тижня. Про два продукти треба забути: Названо один з головних секретів довгожителів

понеділок, 25 січень 2021, 18:00

Японка Танака Кейн 2 січня стала третьою задокументованою людиною, яка прожила 118 років. Кейн також перша громадянка Японії, яка досягла 118 років, але навряд чи стане останньою. У країні найдовша тривалість життя в світі - 80 тис. довгожителів. Про ц...

"Да уж. На*** нужна такая душевность": У мережі показали довгу чергу за молоком у СРСР (фото)

понеділок, 25 січень 2021, 17:56

У мережі показали фото часів СРСР, що закарбувало довгу чергу за молоком. Знімок опублікували на сторінці групи "Історичні фото" в Twitter. "Коли ще не було соцмереж, і всі душевно спілкувалися наживо. Черга до продуктового магазину. СРСР. 1980-ті", - ...