Жовта, біла, червона: Яка картопля смачніша, яка краще зберігається

У світі існує до 200 видів дикої картоплі й понад 4000 сортів, які створені за допомогою селекції. Картопля буває різного кольору – біла, рожева (червона), жовта, синя (фіолетова). Дехто вважає, що картопля жовтого кольору – найсмачніша, а червона – найкорисніша. Але це не зовсім так – кожен із цих видів картоплі має свої цінні властивості та якості – як смакові, так і харчові.

В картоплі з білим м'якушем найбільший вміст крохмалю, в сортах з жовтим м'якушем – підвищений вміст каротину (вітамін А), а в червоній картоплі м'якуш має підвищений вміст антоціанів. Нерідко запитують, чи правда, що картопля червоних сортів корисніша. На думку вчених, антоціан, який у ній міститься, дійсно позитивно впливає на здоров'я людини. Але свій ефект вона має лише в сирому вигляді.

У картоплі білого та жовтого кольорів міститься найбільше крохмалю. Картопля з білою шкіркою добре підходить для пюре чи запіканки.

В жовтій картоплі багато каротину, вона є солодшою на смак, швидко вариться, розсипається. Вона доволі апетитна на вигляд на столі й дозволяє приготувати дуже смачне пюре без грудочок.

У червоній чи рожевій картоплі багато антиоксиданту антоціану. Такі сорти добре зберігають форму в разі термооброблення. Вони не розварюються внаслідок того, що в них менше крохмалю порівняно з бульбами з жовтою шкіркою.

Зберігання картоплі не залежить від кольору шкірки. Краще за все зберігається картопля зі щільною шкіркою середнього й пізнього термінів дозрівання – її збереження становить понад 95%.

На тлі шаленого злету цін: В Україні різко переписали цінники на популярний продукт

п’ятниця, 22 листопад 2024, 9:32

В Україні суттєво здешевшала морква. Насьогодні виробники відвантажують її по 15-23 грн/кг, що в середньому на 21% дешевше, ніж тижнем раніше. Основна причина – сезонне збільшення пропозиції на тлі досить стриманого попиту. Відповідно, незабаром ціни н...

В Україні хочуть автоматично арештовувати гроші боржників: Чого чекати

п’ятниця, 22 листопад 2024, 8:58

Народні депутати ухвалили в першому читанні законопроєкт № 9363 "Про внесення змін до деяких законів України щодо цифровізації виконавчого провадження". "За" проголосував 271 нардеп. Серед норм документа – можливість автоматичного арешту коштів боржник...