"Жилий" чи "житловий": Мовознавець вказав, яке саме з цих слів коли треба вживати

Часто у мовленні чуємо слова – "жилий" чи "житловий". Мовознавець Олександр Авраменко у своєму уроці пояснив, чим відрізняються ці слова і як правильно їх використовувати.

"Це близькозвучні слова і між ними є різниця. Правильно сказати жилий фонд міста чи житловий? Звичайно ж "житловий фонд міста", – зазначив мовознавець.

"Житловий" – це той, що стосується житла, або призначений для життя людей. Наприклад, житловий фонд міста, житловий будинок, житлова площа або ж Житловий кодекс.

У той же час "жилий" – це обжитий, той, у якому живуть люди. Тому на етапі будівництва будинок житловий, а от коли в нього заселяться люди і хоч трохи поживуть, то він стане жилим.

Субсидії на оренду житла 2025: Українцям пояснили, хто з ВПО і за яких умов може отримати допомогу

четвер, 15 травень 2025, 17:50

Внутрішньо переміщені особи, які наймають житло і витрачають на оренду понад 20% свого сукупного доходу, можуть отримувати субсидії на оренду житла. При цьому субсидія на найм житла призначається, якщо ВПО відмовились від допомоги на проживання. Про це...

"Бо мені так зручно": Директорка дитсадка розмовляла російською з дітьми та батьками, а потім щось пішло не так

четвер, 15 травень 2025, 16:08

У Київській області звільнили директорку дитячого садочку за те, що на роботі вона спілкувалася російською мовою і не отримала сертифікат про рівень володіння українською мовою. Відповідний наказ про звільнення був виданий у зв’язку з невідповідністю п...