13 квітня вогняна куля промайнула в нічному небі над Флоридою так низько, що Американська метеоритна спілка отримала сотні повідомлень і десятки відеозаписів інциденту, передають Патріоти України.
Команда каналу CBS12 випадково зняла, як об'єкт яскраво спалахнув у небі й освітив околиці блакитним вогнем. Також момент потрапив на камери спостереження і відеореєстратори.
У науковому товаристві спалахнули дебати про те, що саме вибухнуло в небі. Деякі експерти вважають, що це був астероїд 2021 GW4, який мав пройти повз Землю в ніч на 13 квітня. Інші запевняють, що об'єкт міг бути уламком астероїда. Астроном Джонатан Макдауелл з Гарвард-Смітсонівського центру астрофізики сказав, що об'єкт не має нічого спільного з GW4. "Це невеликий камінь, який вривається в атмосферу зі швидкістю 6,5 тисячі кілометрів на годину і спалахує полум'ям на висоті близько 48 км. Відбувається десь майже кожного дня", - написав він у Twitter.
Астроном НАСА Білл Кук повідомив Palm Beach Post, що це був фрагмент астероїда розміром близько 274 метрів, який увійшов в атмосферу Землі на швидкості 61 тис км на годину і зруйнувався на висоті 37 км над Атлантикою. За словами Кука, в процесі руйнування метеор випустив енергію, еквівалентну 14 тоннам в тротиловому еквіваленті. "Такі речі трапляються то тут, то там. Атмосфера зруйнує все, що менше футбольного поля", - сказав учений.
Працівники кримської групи компаній “ТЕС” записали відеозвернення до президента Росії Володимира Путіна, заявивши про серйозні наслідки ударів ЗСУ для бізнесу компанії та її працівників. Відео опублікував телеграм-канал AST, передають Патріоти Українит...
Раніше астрофізик з Оксфорда Брайан К. Лакі припустив, що сліди інопланетних технологій могли зберегтися у місячному пилу разом із міжзоряною речовиною. Цей підхід доповнює нове пояснення проблеми пошуку позаземного життя: дослідники з Інституту SETI в...