
На Рівненщині у Вараській багатопрофільній лікарні пацієнту, якому понад 60 років, ампутували ноги через ускладнення від COVID-19.Про це повідомляється на сторінці медзакладу у Facebook, передають Патріоти України.
"У пацієнта діагностували тромбоз артерії нижніх кінцівок без паталогічного атеросклеротичного фону, викликаний лише захворюванням COVID-19", - йдеться у повідомленні.
Операцію за участі лікаря-хірурга з Німеччини Ульріха Бьокмана провели, щоб врятувати життя чоловіка. Лікарі наголосили, що COVID-19 викликає тромбування дрібних і крупних судин в різних ділянках тіла.
"Коронавірус, окрім легень, уражає ще й судини. У судинах утворюється згусток крові і він закупорює постачання крові до органів. Найчастіше такі тромби, які неможливо видалити, утворюються в кінцівках чи кишківнику. Потім виникає некроз і можливе зараження інфекцією всього організму. Підступність полягає ще й в тому, що тромбоз, як ускладнення, трапляється не тільки в розпалі хвороби, а й після повного одужання. Тому після виписки з лікарні, важливо бути на постійному контролі у сімейних лікарів", - радять медики.
Очікується, що до 2100 року рівень світового океану підніметься в середньому на 0,5–1,9 метра порівняно з 2000 роком. Підвищення рівня Світового океану до кінця століття може стерти з карти цілі острівні держави та затопити мільйонні мегаполіси, переда...
Під час розкопок біля Благовіщенської церкви у селі Крилос Галицької громади на глибині біля 60 сантиметрів знайшли гральну фішку, схожу на зразки з британського Вінчестера. Розкопки, які почалися 25 червня, проводять фахівці Центру медієвістичних студ...