Жителька Хмельниччини відсудила у РФ півмільйона гривень за "душевні страждання" через війну

Славутський міськрайонний суд на Хмельниччині виніс рішення, за яким Російська Федерація зобов'язана виплатити громадянці України компенсацію у 500 тисяч гривень за моральні збитки, спричинені внаслідок війни проти України. Судове рішення стало важливим прецедентом у відшкодуванні страждань громадян внаслідок воєнного конфлікту. передають Патріоти України.

Про це йдеться в рішенні суду від 01.03.2024. Жінка стверджує, що війна, ініційована РФ, та "очевидна бездіяльність" України, що допустила військовий конфлікт з Росією, призвели до порушення її права на мир.

У своєму позові жінка заявила, що внаслідок війни зазнала душевних страждань, стресу та побоювань за свою безпеку. Також вона відчуває дискомфорт, спостерігаючи зруйновані будівлі, і має "часткову втрату віри в людяність загарбників". Додатково, її брат загинув на війні, що призвело до психологічного тиску та стресу.

Рішення суду стосовно заявленого позову

Суд визнав позов частково обгрунтованим і вирішив стягнути з РФ 500 тис. гривень на користь постраждалої від моральної шкоди. Суд не встановив доказів незаконних дій України чи майнової шкоди.

"Стягнути з держави РФ на користь постраждалої моральну шкоду сумі 500 тис. грн. В задоволенні решти позовних вимог відмовити. Стягнути з РФ судовий збір в сумі 5000 грн", – зазначено в рішенні суду.

Присуджений розмір моральної шкоди суд вважає достатнім та справедливим, виходячи з обставин справи та наданих позивачем доказів. Так, у судовому рішенні зазначено, що громадяни, які виїжджали за межі країни через війну, а також ті, що залишилися на території України під час воєнного стану, зазнали на собі неминучих моральних і психологічних труднощів.

Ці люди були змушені змінювати своє звичне життя та шукати спокій та безпеку, або жити у постійному стані стресу та побоювань. Тому деякі хто вже звернулися до суду, сподіваючись на відшкодування заподіяної ним моральної шкоди через збройну агресію.

"Парки не захистять!": В Харкові близькій до міськради фірмі виділили 1 млн 750 тисяч грн на ремонт фонтана, активісти протестують

субота, 13 квітень 2024, 18:29

13 квітня жителі Харкова вийшли на акцію протесту біля фонтану "Дзеркальний струмінь", щоб привернути увагу до нещодавнього тендера ремонту шпиля альтанки за 1 750 212,49 грн. Про це повідомляє харківське видання "Ґвара Медіа", передають Патріоти Украї...

"Республіканці фактично вбивають Україну": Стівен Кінг обрений затримкою допомоги від США

субота, 13 квітень 2024, 18:15

Американський письменник Стівен Кінг у суботу, 13 квітня, прокоментував затримку і постійне відтермінування республіканцями США голосування щодо військової допомоги Україні. Про це він написав у соцмережі Х, передають Патріоти України. За його словами,...