Життя "самокатників" суттєво міняється: В Україні офіційно з'явилася нова категорія транспортних засобів

Водіїв легких електричних транспортних засобів відтепер кваліфіковано, відповідальність та обмеження зростатимуть

Президент Володимир Зеленський підписав закон, який класифікує електричні самокати та моноколеса в Україні як транспортні засоби. Про це йдеться в картці законопроєкту.

Закон розділяє легкі електричні транспортні засоби на дві категорії:

легкий персональний електричний транспортний засіб:

  • має від одного колеса, електродвигун потужністю до 1000 Вт і розвиває максимальну швидкість до 25 км/год. Під цю категорію підпадають всі прокатні самокати;

низькошвидкісний легкий електричний транспортний засіб:

  • має від двох коліс та може їхати зі швидкістю 10-50 км/год.
    У законі врахували рекомендації, напрацьовані велоспільнотою. Зокрема, пристрої, які їдуть з більшою швидкістю ніж 50 км/год не підпадають в ці категорії, ймовірно, вони розглядатимуться, як мотоцикли.

Передбачається, що закон допоможе спростити класифікацію ДТП за участю такого транспорту.

Наразі в Правилах дорожнього руху відсутнє визначення, що таке електросамокат. Тож, очевидно доведеться змінювати й правила дорожнього руху.

Спеціалізований Телеграм-канал «Ти ж ЮРИСТ» роз’яснює, що при цьому пристрої, які їдуть зі швидкістю понад 50 км/год, не підпадають в ці категорії й розглядатимуться як мотоцикли.

«Виходить, що тепер за керування самокатом напідпитку будуть штрафувати на 17 000 грн і забирати водійське посвідчення (ст. 130 КУпАП), а крадіжку моноколеса будуть кваліфікувати як незаконне заволодіння транспортним засобом(ст. 289 ККУ)», — ідеться в повідомленні.

Роками не могла нормально їсти: В Україні прооперували жінку з рідкісною хворобою

середа, 7 червень 2023, 23:44

Львові медики лікарні Святого Пантелеймона діагностували у пацієнтки рідкісну хворобу, яка перетворила життя 47-річної жінки на жах. Про це повідомили на Facebook-сторінці Першого медичного об’єднання міста Львова, передають Патріоти України. Ще 23 ро...

"Мне так жаль нашу страну": "Астролог" з Дніпра, яка заперечувала провину РФ у підриві Каховської ГЕС, записала вибачення (відео)

середа, 7 червень 2023, 23:29

У соцмережах розгорівся скандал у зв’язку з провокаційними постами мешканки Дніпра Єлизавети Кружнової, яка називає себе «астропсихологом». Після підриву російськими військами Каховської гідроелектростанції вона почала поширювати у себе в Instagram фей...