Життя в умовах пандемії: Чи можлива сповідь онлайн? У ПЦУ дали відповідь вірянам

Багатьох віруючих українців хвилює питання, чи можуть вони під час пандемії сповідатися онлайн. На це питання відповів архієпископ Євстратій Зоря, який є спікером ПЦУ.

Свою думку священнослужитель озвучив "Укрінформу", зазначають Патріоти України.

"З моєї точки зору, яка обумовлена як догматичним вченням, так і практикою, сповідь як таїнство не повинна здійснюватися онлайн. Це таїнство, яке передбачає особисте спілкування духівника і грішника, що кається, і це спілкування має бути цілком конфіденційних, без можливості будь-якого стороннього втручання. Жоден засіб дистанційної комунікації не дає гарантії, що це спілкування ніхто не втрутиться. Тому я вважаю можливим проводити онлайн духовне спілкування, розмови, у тому числі гріхів і покаяння, але саме таїнство має відбуватися тільки особисто", - зазначив владика.

Архиєпископ зазначив, що покаяння можливе не тільки при сповіді, але і при щоденної молитви Богу.

"Тому людина, яка відчуває потребу в покаянні, може і повинен відкрити своє серце перед Богом у всякому місці, де він зараз перебуває, і знайти можливість взяти особисту участь у таїнстві при першій же можливості", - зазначив владика.

В ПЦУ також розповіли, що зараз вшанування святинь в храмах відбувається через поклоніння - а не цілування. До речі, під час обряду причастя використовується не ложка, а спеціальний посудину - дискос.


Забив гол і залишився напівголим: У нападника "Карпат" вкрали футболку просто під час матчу (відео)

субота, 10 квітень 2021, 17:25

В матчі 16-го туру Другої ліги футболістом "Карпат" з Галич Андрієм Беєм трапився кумедний інцидент, повідомляють Патріоти України з посиланням на Телеграф. Прямо під час поєдинку з "Епіцентром" Дунаївці у нього вкрали футболку. На 63-й хвилині зустріч...

Особлива хімічна речовина, що блокує старіння: Учені розгадали загадку тисячолітнього дерева

субота, 10 квітень 2021, 16:58

Вчені розгадали таємницю того, як дерево гінкго може жити понад 1000 років. Дослідники виявили, що дерево виробляє хімічні речовини, які захищають його від хвороби та посухи. І, на відміну від багатьох інших рослин, його гени не запрограмовані на невбл...