Жив 40 тисяч років тому: У Росії знайшли мумію ведмедя (фото)

Печерний ведмідь ( Ursus spelaeus ) - це доісторичний вид або підвид, який жив в Євразії в середній та пізній плейстоцен і вимер близько 15 тисяч років тому.

В Росії на Великому Ляховському острові, що відноситься до материкової частини Якутії, в результаті танення вічної мерзлоти виявили перший в історії збережений екземпляр дорослого печерного ведмедя з дитинчам. В туші тварини навіть зберігся ніс і зуби. Про це повідомляє The Siberian Times, передають Патріоти України.

Знахідка має історичне значення світового масштабу - раніше подібних відкриттів не було. Тушу ведмедя передали вченим Північно-Східного федерального університету в Якутську, який є одним з передових у дослідженнях вимерлих шерстистих мамонтів та носорогів. До проведення дослідження планують залучити інших російських та іноземних колег.

Печерний ведмідь ( Ursus spelaeus ) - це доісторичний вид або підвид, який жив в Євразії в середній та пізній плейстоцен і вимер близько 15 тисяч років тому.

Згідно з грубими попередніми припущеннями, знайдений ведмідь міг жити в Каргінському міжльодовиковому періоді (це був період від 22 тисяч до 39,5 тисяч років).

"Необхідно провести радіовуглецевий аналіз, щоб визначити точний вік ведмедя. Нам доведеться вивчати тушу ведмедя, використовуючи всі сучасні наукові методи дослідження - молекулярно-генетичні, клітинні, мікробіологічні та інші", - сказав старший науковий співробітник Максим Чепрасов з лабораторії Музею мамонтів в Якутську.

Варто зауважити, що останніми роками спостерігаються великі відкриття мамонтів, шерстистих носорогів, коней льодовикового періоду, кількох цуценят та дитинчат печерного лева внаслідок танення вічної мерзлоти в Сибіру.

"Виступив за мир, щоб потрапити на змагання на Заході": Чемпіон світу з Криму, який зрадив Україну, написав донос на свого партнера зі збірної РФ

четвер, 7 липень 2022, 0:33

Колишній чемпіон світу з шахів Сергій Карякін, який у 2009 році відмовився від громадянства України на користь російського, написав донос на свого партнера зі збірної Росії Яна Непомнящего. Непомнящий був серед провідних шахістів Росії, які в березні н...

Формуватимуть світогляд дітей без участі "іноземних агентів": У РФ створюють аналог піонерської організації

середа, 6 липень 2022, 23:00

В Росії створять суспільно-державний рух дітей та молоді, який буде займатися вихованням та формуванням світогляду нового покоління. Відповідний закон ухвалила Держдума РФ, передають Патріоти України. Наглядову раду організації пропонують очолити Волод...