"Зі шкіл виходять дезертири, які обирають такого ж президентом", - письменник про сучасну українську освіту

Держава сама має виховувати адекватних громадян.
Віталій Капранов. Фото: Главком.

Останні кадрові призначення влади це - прояви реваншу. Вони розуміють, що ми пройшли далеко вперед у питаннях культури та мови. Намагаються відкинути назад. Про це в інтерв'ю говорить письменник та видавець Віталій Капранов, передають Патріоти України.

"Та не слід забувати, що випускники та вчителі прогресивного міністра Лілії Гриневич голосували за Володимира Зеленського. Усюди говорили, що за її сприяння відбуваються реформи, школи модернізуються. І що? У рік МОН випускає майже 250 тисяч виборців. За п'ять років - понад мільйон. Міністерство сконцентрувалося на прогресивних цінностях. Мовляв, щоб було, як у Європі. Але забули, що в нас війна. Умили руки від патріотичного виховання. Людина, яка випускається зі школи, - чистий келих. Якщо не проводити ідеологічної роботи, туди наллють російської горілки через інтернет, телебачення і батьків, які ностальгують за СРСР. 15 відсотків молоді сумують за Союзом. От і виглядає, що ми такі ліберальні, а в нас стріляють. Результат - зі шкіл виходять дезертири, які обирають такого ж на посаду голови держави", - вважає письменник.

Уся національна еліта України, яка воювала за незалежність до 1954 року, вийшла з "Пласту", нагадує експерт. "Чому цієї організації немає при кожній школі? Балачки, що школа не повинна виховувати, - дурня. Держава має виховувати адекватних громадян. Давайте спочатку виграємо війну, поставимо на кордонах бази НАТО. Тоді говоритимемо про ліберальні цінності. Вони - це ситість, мир і перспектива. У нас суспільство не мирне і не сите. І перспективи маємо туманні. Не доросли ще", - додає він.

Джерело: Gazeta.ua

Нащадки депортованих із Польщі українців отримають компенсації: Що відомо про гучне рішення

субота, 19 липень 2025, 12:12

Верховна Рада України ухвалила законопроєкт №2038 про компенсації українцям, примусово переселеним у 1944-1951 році з територій, які належали Польській народній республіці (ПНР, сучасна Польща). Також компенсації можуть виплачуватися нащадкам депортова...

До 1000 євро на місяць: Топкраїни для тих, хто хоче дешево жити в Європі

субота, 19 липень 2025, 11:58

Попри стереотипи про дороговизну, не вся Європа однаково дорога для життя. У деяких країнах витрати на житло, їжу, транспорт і комуналку є суттєво нижчими за середньоєвропейський рівень, передають Патріоти України. Найдешевшою країною для життя, за дан...