Зі штату Верховного суду відрахували члена з громадянством РФ. Однак до повної "дефемізації" судді Львова доведеться ще попрацювати

Суддя Богдан Львов

Суддю Богдана Львова, який має громадянство РФ, було відраховано зі штату Верховного Суду. Відповідне рішення ухвалив голова ВС Всеволод Князєв. Про це йдеться у повідомленні суду.

"Конституція України визначає, що повноваження судді припиняються у разі припинення громадянства України або набуття суддею громадянства іншої держави. За таких обставин зробити відрахування зі штату суду відповідно до Закону України Про судоустрій та статус суддів має голова суду", - зазначив Князєв.

Суддя Львов відрахований відповідно до положень Конституції та профільного закону про судоустрій на підставі інформації СБУ про наявність громадянства РФ.

"Це безпрецедентне рішення для судової системи, адже зазначені положення Конституції та Закону застосовуються вперше, але за часів повномасштабної війни з РФ ми не можемо дозволити навіть найменшого сумніву в об'єктивності, незалежності та неупередженості Верховного Суду та всіх його суддів. І хоча Богдан Львов заперечує наявність у нього паспорта РФ, проте його дії та сама ситуація вже серйозно шкодять авторитету Верховного Суду, тягнуть за собою недовіру суспільства до рішень Верховного Суду", - заявив Князєв.

Зазначається, що Верховний Суд у своїх діях покладається на відомості Служби безпеки України доти, доки вони не спростовані в передбаченому законом порядку, тому Богдана Львова не позбавлено права доводити відсутність у нього громадянства РФ.

Водночас Львов залишається головою Касаційного господарського суду, оскільки у суддів не вистачило голосів за його усунення.

Де гарантія, що не пожертвує на ЗСУ?: Ані Лорак зібралася дати концерти в РФ, але проти навіть росіяни

субота, 25 березень 2023, 15:29

Співачка Ані Лорак, яка зрадила Україну і наполегливо мовчить про повномасштабну війну, вирішила дати концерти в РФ. Поки країна-агресорка продовжує вбивати українців, артистка хоче співати і виступати перед росіянами. Так, на сайті Лорак з'явився конц...

"Срамота, діти дивляться": Ксенія Мішина нарвалася на критику через сміливі фото

субота, 25 березень 2023, 15:00

Акторка Ксенія Мішина, яка схудла на дев’ять кілограмів за чотири місяці, поділилася з підписниками в Instagram відвертими фото, передають Патріоти України. «По суботах можна», — підписала кадри Мішина, на яких позує у латексних чоботях та білизні. Зар...