Зі штату Верховного суду відрахували члена з громадянством РФ. Однак до повної "дефемізації" судді Львова доведеться ще попрацювати

Суддя Богдан Львов

Суддю Богдана Львова, який має громадянство РФ, було відраховано зі штату Верховного Суду. Відповідне рішення ухвалив голова ВС Всеволод Князєв. Про це йдеться у повідомленні суду.

"Конституція України визначає, що повноваження судді припиняються у разі припинення громадянства України або набуття суддею громадянства іншої держави. За таких обставин зробити відрахування зі штату суду відповідно до Закону України Про судоустрій та статус суддів має голова суду", - зазначив Князєв.

Суддя Львов відрахований відповідно до положень Конституції та профільного закону про судоустрій на підставі інформації СБУ про наявність громадянства РФ.

"Це безпрецедентне рішення для судової системи, адже зазначені положення Конституції та Закону застосовуються вперше, але за часів повномасштабної війни з РФ ми не можемо дозволити навіть найменшого сумніву в об'єктивності, незалежності та неупередженості Верховного Суду та всіх його суддів. І хоча Богдан Львов заперечує наявність у нього паспорта РФ, проте його дії та сама ситуація вже серйозно шкодять авторитету Верховного Суду, тягнуть за собою недовіру суспільства до рішень Верховного Суду", - заявив Князєв.

Зазначається, що Верховний Суд у своїх діях покладається на відомості Служби безпеки України доти, доки вони не спростовані в передбаченому законом порядку, тому Богдана Львова не позбавлено права доводити відсутність у нього громадянства РФ.

Водночас Львов залишається головою Касаційного господарського суду, оскільки у суддів не вистачило голосів за його усунення.

Неприємний сюрприз для Сі: У Китаї спалахнули масштабні антиковідні протести (відео)

понеділок, 28 листопад 2022, 0:36

В останні дні в Пекіні, Шанхаї, Сіані, Нанкіні та інших китайських містах спалахнули протести проти політики суворих протикоронавірусних обмежень та блокувань. Обмеження та політика «нуль ковід», що проводиться лідером Сі Цзіньпіном, викликають поступо...

Керував чемпіон із вищого пілотажу: У Росії під час зльоту розбився вертоліт

неділя, 27 листопад 2022, 23:43

У Росії під час зльоту в селі В'язівець Тверської області розбився вертоліт Robinson-66. На борту перебували два брати: Олександр та Дмитро Курильови. Вони загинули на місці. Про це повідомляє Telegram-канал Mash, передають Патріоти України. У п'ятницю...