Щоденна кількість смертей в Україні від ускладнень коронавірусу не збільшується, а йде на спад. Але лікарні часто запізнюються з передачею даних, через що виникають перекоси в загальній статистиці, передають Патріоти України.
Водночас від COVID-19 переважно вмирають громадяни похилого віку, часто з досить серйозними супутніми захворюваннями. Про це сказав завідувач відділу організації епідеміологічного нагляду Центру громадського здоров'я МОЗ Роман Родина, коментуючи зростання смертності за порівняно низької кількості інфікованих.
"Буває, що лікарні запізнюються із щоденними фактами про смерть, а потім передають їх пачками, через що виникають перекоси у статистиці. Якщо аналізувати дані щодо смертей за днем реєстрації – то вони йдуть на спад. Цифра пропорційна кількості захворілих. Коли було 15-16 тис. – кількість смертей була під 200. Зараз за днем реєстрації – вона не перевищує 100 випадків", – запевнив він. Родина нагадав, що станом на четвер, 21 січня, всього від ускладнень коронавірусу в Україні померло 21,499 осіб. Із них:
"80% померлих – літні люди, а загалом у 90% смерть викликали супутні захворювання: серцево-судинні, цукровий діабет, хвороби печінки, нирок, злоякісні новоутворення, хронічні захворювання легень", – уточнив спеціаліст.
За словами Родини, загальний відсоток смертей в Україні від коронавірусу становить близько 2% і не перевищує загальноєвропейський.
Військовий, командир відділення 24-ї ОШБр "Айдар" ЗСУ Станіслав Бунятов окремо подякував тим росіянам, котрі вирішують придбати гру "S.T.A.L.K.E.R. 2" та, таким чином, доклались до допомоги Збройним силам України. Про це він написав на своєму Telegram-...
У колишньої очільниці Хмельницької обласної медико-соціальної експертної комісії Тетяни Крупи виявили, окрім вилучених 5 мільйонів доларів, ще 592 тисячі доларів на рахунку у польському банку. Про це заявив прокурор Спеціалізованої антикорупційної прок...