Злочин агресора: Під завалами у "Епіцентрі" в Харкові могли бути 17 людей, серед них - 12-річна дівчинка

Під завалами "Епіцентру" у Харкові могли залишатися 17 людей, серед них – 12-річна дівчинка. Пошуково-рятувальна операція на місці масштабного теракту – удару військ РФ 25 травня – триває.

Після удару окупантів по гіпермаркету спалахнула пожежа на площі понад 13 тисяч кв м, руйнації є величеними, а більшість знайдених жертв досі неопізнані. Про ситуацію станом на ранок 26 травня розповіли речник ДСНС Харкова Євген Василенко та керівник ГУНП у Харківській області Володимир Тимошко.

Після страшного удару військ РФ по "Епіцентру" у Харкові на місці триває ліквідація наслідків. Пожежу на площі 13,5 тисяч кв м вдалося загасити лише через 16 годин, нині ж рятувальники розбирають завали.

Під ними, згідно з наявними попередніми даними, на момент атаки могли залишитися 17 людей.

"Ліквідація наслідків триває і точна кількість (загиблих. – Ред.) стане відома лише після того, як все розчистять. Площа пожежі після атаки склала 13,5 тисяч квадратних метрів. Руйнації величезні", – наголосив речник ДСНС Харкова Євген Василенко в ефірі Новини.LIVE

За словами очільника ГУНП у Харківській області, про 17 людей, що можуть залишатися під завалами, стало відомо ще напередодні. Список безвісти зниклих, які на момент атаки найвірогідніше перебували усередині "Епіцентру", сформовано зі слів співробітників магазину, які не могли зв'язатися з колегами після прильоту, а також з заяв харків'ян, чиї родичі могли перебувати у магазині.

"Ця цифра поки що не змінювалася. 17. Вона була звечора. Однак станом на момент, коли у нас була цифра 17 безвісти зниклих, кількість тіл у нас рахувалася 5. Зараз ми додатково знайшли тіла. Станом на 9 годину ранку їх 12", – розповів Тимошко.

Він зазначив, що особи 11 загиблих з 12 знайдених наразі невідомі. Експерти вже відібрали зразки у родичів тих, хто вважається зниклим після ворожої атаки, які знаходилися у Харкові. Нині ж до облцентру для здачі зразків їдуть рідні зниклих з інших населених пунктів.

"Чи буде співпадіння ДНК між 11 тілами (неідентифікованими. – Ред.) і родичами – ми поки що не знаємо. В режимі 24/7, усю ніч працювала ДНК-лабораторія. ДНК-лабораторія наразі зробила 23 дослідження (це та лабораторія, яка була надана Фондом Говарда Баффета, за що їм окрема подяка). І є певні співпадіння. Однак не всі. Тому може змінитися і кількість загиблих, може змінитися і кількість безвісти зниклих", – підкреслив Тимошко.

За словами начальника ГУНП у Харківській області більшість серед тих, хто вважається безвісти зниклими – співробітники "Епіцентру".

"Більшість працівників, однак є й відвідувачі. Там є серед заявлених 17 зниклих безвісти 12-річна дівчина, вона була відвідувачем", – сказав Тимошко.

Він запевнив, що поліцейські, рятувальники, усі причетні до ліквідації наслідків удару продовжать працювати, поки не завершать розбір завалів повністю і не переконаються, що під ними нікого не залишилося.

Те, що побачив усередині зруйнованого "Епіцентру", Тимошко навав "пеклом у прямому сенсі".

"Два місця вибухів КАБів. Навколо все перетоврено на попіл. Тому зараз фактично розбирається кожен завал, поступово, щоб нічого не пропустити. Якщо, не дай боже, там є ще загиблі – щоб ми нічого не пропустили і всіх знайшли", – розповів начальник ГУНП у Харківській області.

Репресії, доноси та заздрість: Мирович нагадав, якими насправді були "добрі люди" з СРСР

субота, 22 червень 2024, 21:55

Радянська пропаганда зображувала типового свого громадянина, як чесну, працьовиту, віддану та добру людину. Тому фанати СРСР не рідко жаліються на те, що раніше не лише ціни, а навіть люди були кращими, передають Патріоти України. Однак насправді за іл...

Чи зможуть українці оформити відстрочку від мобілізації онлайн: У Міноборони дали відповідь

субота, 22 червень 2024, 21:16

Міноборони працює над тим, аби військовозобов'язані отримали можливість оформлювати відстрочку онлайн. Про це заявила заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко в інтерв'ю NV, передають Патріоти України. За її словами, Міноборони налагодило взає...