Кліматичні зміни й температурні стрибки суттєво впливають на рослини, адже вони "не знають, як поводитись". У столичному ботанічному саду рекомендують навіть висаджувати в місті такі дерева, які раніше в Києві не росли. Про це в інтерв'ю РБК-Україна розповів заступник директора Національного ботанічного саду імені М.М. Гришка НАН України, кандидат біологічних наук Микола Шумик, передають Патріоти України.
За словами експерта, температурні стрибки дуже відбиваються на рослинах - вони "не знають, як поводитись".
"Природні види ще більш-менш адаптуються, а культурним дуже важко. Їх треба постійно поливати, доглядати. Йде велика конкуренція з бур'янами", - поділився Шумик.
Він розповів, що зміни клімату відслідковують, зокрема, по атлаському або ліванському кедру.
"Раніше я його бачив в Анкарі та Криму, а зараз він почав рости у Києві. Ми навіть рекомендуємо вже потроху використовувати кедр для озеленення столиці", - наголосив науковець.
На його думку, при потеплінні клімату ці дерева можуть стати однією з головних окрас у столичних парках і скверах.
Микола Шумик біля 12-річного кедру в ботанічному саду (фото: Віталій Носач, РБК-Україна)
На запитання, чи може кедр стати новим символом Києва (замість каштана), заступник директора Національного ботанічного саду зауважив: правильно називати це дерево "гіркокаштан".
"Це - середземноморська рослина. Їй теж стане краще при подальшому потеплінні. Хіба може трохи не вистачати вологи. Втім, він ще багато чого витримає", - розповів науковець.
Він додав, що важко буде, скоріше "нашим аборигенним видам" (сосні, грабу чи ялині).
Шумик визнав, що гіркокаштан вразливий "до каштанової мінуючої молі - тому він починає рудіти влітку". Водночас зараз, за його словами, вже "цієї молі набагато менше".
"Гіркокаштан пишно і красиво квітує. Думаю, не варто його чимось замінювати. Тому символ Києва ми не втратимо. Але це не означає, що кедр не може стати ще одним символом", - підсумував Шумик.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, що березень 2025 року став для Києва найтеплішим у рейтингу спостережень з 1881 року. У цей період у столиці України було зафіксовано 15 температурних рекордів.
Читайте також, коли та як каштан став символом Києва.
2 травня в селі Рудня Рівненської області внаслідок наїзду поїзда на автомобіль загинуло двоє людей. Про це 3 травня проінформувала поліція регіону, передають Патріоти України. "Слідчий попередньо встановив, що машиніст пасажирського потяга сполученням...
Радіо Трек: НОВИНИ. Джерело: https://radiotrek.rv.ua/news/na-pensiyi-vistachit-usim-de-ta-skilki-zolota-. На сьогодні в надрах Україні розвідано понад 3 000 тонн запасів золота. Основні родовища зосереджені у трьох геологічних структурах: Закарпатській...