Експерти стверджують, що сон - це не тільки запорука здоров'я і гарного самопочуття. Він також може допомогти нормалізувати вагу. Але перш за все потрібно знати, скільки сну необхідно організму. Виявляється, це залежить не від втоми, а від віку. Хоча в середньому сон повинен тривати не менше семи годин, зазначають Патріоти України.
Брак сну руйнує роботу декількох гормонів:
Під час сну в людському організмі виробляється гормон лептин, який пригнічує утворення гормону голоду греліну. Тобто, чим менше людина спить, тим вище у неї концентрація греліну і згодом вона починає більше їсти.
Мала кількість мелатоніну також збільшує ризики вступу зайвої ваги, тому що в організмі знижується кількість "спалених калорій". А якщо це систематично, то у людини порушується обмін речовин.
Крім цього, короткий сон провокує не тільки ожиріння, але і цукровий діабет, гіпертонію, ішемічну хворобу серця і негативно позначається на когнітивних функціях мозку, чим і збільшується ймовірність помилок на роботі.
Щоб схуднути, одних тільки занять спортом недостатньо. Необхідний ще й дефіцит калорій. Один із способів не зважувати продукти і не рахувати калорії-це використовувати принцип тарілки і правило руки.
Лікар-дієтолог з 25-річним стажем, кандидат медичних наук Камілла Тимошенко розповіла, що останній прийом їжі повинен бути за три години перед сном.
У зв'язку з погіршенням погодних умов постає питання, як не змерзнути й уберегтись від охолодження. Простими правилами, які допоможуть взимку не "втратити тепло", поділився Центр громадського здоров’я при Міністерстві охорони здоров'я України, передают...
Генеральний штаб Збройних сил України до кінця листопада 2024 року презентує план нової пропозиції укладання контракту із ЗСУ. Він націлений насамперед на категорію військовозобов'язаних віком 18-24 років. Про це OBOZ.UA розповіли джерела у ГШ ЗС Украї...