Знахідка вражає! На Волині археологи виявили загадкову чашу в підземеллі, якій більше 500 років (фото)

У Луцьку в нововідкритих підземеллях Башти Чорторийських і Колегіуму єзуїтів знайшли стародавню чашу. Про це повідомляє науковий співробітник охоронної археологічної служби України Віктор Баюк на своїй Facebook-сторінці, передають Патріоти України.

Розкопки проводили охоронна археологічна служба України, спільно з Адміністрацією Державного історико-культурного заповідника. Також в дослідженні брали участь Волинський національний університет імені Лесі Українки та Спілка археологів України.

Археологи виявили знахідку при зачистці підлоги одного з приміщень Колегіуму. Це була чаша, схожа на горщик. Вона була повністю ціла. Вчені встановили, що трикутний виріб раніше використовувався. Його виготовлення можна датувати ХVІ століттям. Археологи також відзначили, що даній знахідці немає аналогій у вже наявних експозиціях.

Вирішив врятуватись від мобілізації: У Росії гендиректор "Динамо" покинув клуб і втік із країни

вівторок, 27 вересень 2022, 23:43

Генеральний директор хокейного "Динамо" Микола Кошкін залишив московський клуб. Як повідомляє офіційний сайт команди, причиною стали "сімейні обставини", передають Патріоти України. У той же час "Р-Спорт" з посиланням на джерело, знайоме з ситуацією, с...

"Примите меры!": На могилі батьків Путіна залишили загадкову записку (фотофакти)

вівторок, 27 вересень 2022, 23:16

Невідомі активісти залишили на могилі батьків президента Росії Володимира Путіна у Санкт-Петербурзі записку. Фотографію послання опубліковано у телеграм-каналі Феміністського антивоєнного опору – організації, яка влаштовує протестні та мистецькі акції ...