Знахідка вражає! На Волині археологи виявили загадкову чашу в підземеллі, якій більше 500 років (фото)

У Луцьку в нововідкритих підземеллях Башти Чорторийських і Колегіуму єзуїтів знайшли стародавню чашу. Про це повідомляє науковий співробітник охоронної археологічної служби України Віктор Баюк на своїй Facebook-сторінці, передають Патріоти України.

Розкопки проводили охоронна археологічна служба України, спільно з Адміністрацією Державного історико-культурного заповідника. Також в дослідженні брали участь Волинський національний університет імені Лесі Українки та Спілка археологів України.

Археологи виявили знахідку при зачистці підлоги одного з приміщень Колегіуму. Це була чаша, схожа на горщик. Вона була повністю ціла. Вчені встановили, що трикутний виріб раніше використовувався. Його виготовлення можна датувати ХVІ століттям. Археологи також відзначили, що даній знахідці немає аналогій у вже наявних експозиціях.

Поліція їздила на "терміновий виклик": У лікарні російська пенсіонерка... "ображала" Путіна

п’ятниця, 3 лютий 2023, 11:45

У столиці Росії викликали поліцію в лікарню через те, що одна з пацієнток "ображала" президента Володимира Путіна, інформують Патріоти України. Як повідомляє російський Telegram-канал Baza, виклик в поліцію надійшов з медичного центру імені Бурназяна. ...

"Мені 71, але не поїду додому, поки цю нечисть не виженемо": Мінометник з позивним "Дід" шість років захищає Україну (відео)

п’ятниця, 3 лютий 2023, 11:02

Доброволець підрозділу "Санта" на псевдо "Дідусь" вже 6 років на війні. Все життя він працював інженером. Коли вийшов на пенсію, не захотів сидіти вдома. В 2016 році, вирішив їхати на війну. Що було далі, дивіться в інтерв'ю.