Знахідка виявилась дуже цінною для науки: Українські полярники визначили вік загадкових останків кита біля станції "Вернадський"

В Антарктиді українські полярники станції "Академік Вернадський" встановили походження скелета кита, який знайшли ще під час першої експедиції 1996 року, зазначають Патріоти України.

Відправивши зразки на дослідження до польської лабораторії у Познані, біологи з'ясували, що вік рештків становить 1 350 років. Вони належать синьому киту — найбільшій тварині у світі, передає Національний антарктичний науковий центр.

"Кит помер у сьомому столітті, в епоху вікінгів і цивілізації майя, за три століття до княгині Ольги та князя Володимира. Для вчених важливо зрозуміти, якими були кити до такого кривавого і смертельного втручання людини в їхнє життя. Наразі, попри всі природоохоронні заходи, антарктичний синій кит усе одно залишається дуже рідкісним", - йдеться у повідомленні.

За довжиною щелепи науковці встановили, що кит був завдовжки щонайменше 26 м. Він належав до антарктичного підвиду — найбільшого серед синіх китів. Наступні дослідження залишків включатимуть генетичний аналіз. Він дозволить отримати нові відомості про еволюцію синіх китів та інформацію про знищені особини.

Зразок біля станції полярників зберігся в хорошому стані. Загалом у музеях світу є лише кілька десятків скелетів синіх китів, і більшість із них не належать до антарктичного

"У нас є дуже чіткі сигнали": Влада Польщі попередила про можливий наплив біженців з України

четвер, 25 липень 2024, 21:30

З початку осені Росія значно посилила атаки на енергосистему України, що призвело до масштабних відключень світла та тепла по всій країні. Мільйони українців змушені жити в умовах постійних блекаутів, що створює нестерпні умови для проживання, особливо...

Хотів перетнути кордон, але... У Карпатах поблизу кордону з Румунією виявили тіло чоловіка

четвер, 25 липень 2024, 20:45

Під час патрулювання державного кордону прикордонний наряд виявив в гірській місцевості чоловіка без ознак життя, передають Патріоти України. Зазначається, що чоловік, ймовірно, намагався незаконно перетнути кордон, вибравши один із найскладніших маршр...