Знахідка виявилась дуже цінною для науки: Українські полярники визначили вік загадкових останків кита біля станції "Вернадський"

В Антарктиді українські полярники станції "Академік Вернадський" встановили походження скелета кита, який знайшли ще під час першої експедиції 1996 року, зазначають Патріоти України.

Відправивши зразки на дослідження до польської лабораторії у Познані, біологи з'ясували, що вік рештків становить 1 350 років. Вони належать синьому киту — найбільшій тварині у світі, передає Національний антарктичний науковий центр.

"Кит помер у сьомому столітті, в епоху вікінгів і цивілізації майя, за три століття до княгині Ольги та князя Володимира. Для вчених важливо зрозуміти, якими були кити до такого кривавого і смертельного втручання людини в їхнє життя. Наразі, попри всі природоохоронні заходи, антарктичний синій кит усе одно залишається дуже рідкісним", - йдеться у повідомленні.

За довжиною щелепи науковці встановили, що кит був завдовжки щонайменше 26 м. Він належав до антарктичного підвиду — найбільшого серед синіх китів. Наступні дослідження залишків включатимуть генетичний аналіз. Він дозволить отримати нові відомості про еволюцію синіх китів та інформацію про знищені особини.

Зразок біля станції полярників зберігся в хорошому стані. Загалом у музеях світу є лише кілька десятків скелетів синіх китів, і більшість із них не належать до антарктичного

Щось з неба впало: У Брянській області РФ гарно палають резервуари з нафтопродуктами

середа, 30 листопад 2022, 9:31

Губернатора Брянської області рф Олександр Богомаз заявив про те, що 30 листопада спалахнула масштабна пожежа. Влада повідомляє про спалах резервуарів з нафтопродуктами. Тим часом російські пропагандистські ЗМІ повідомляють, що пожежа сталася через "вл...

Дивовижне видовище: Hubble сфотографував "зоряний міст" між галактиками

середа, 30 листопад 2022, 9:05

Космічний телескоп Hubble сфотографував дві спіральні галактики, що з’єднані «зоряним мостом». Про це повідомляє Space. Галактики на передньому плані фотографії розміщені у триплеті Arp 248 – також відомому як «Трійнята Вайлда» або «Триплет Вайлда». ....