Знахідки дуже здивували вчених: На Дніпропетровщині дослідили могилу козака (відео)

Курган з охоронним номером 6068, відомий як Белюхова могила, розташований у Підгородному Дніпропетровської області. Нещодавно там почалися масштабні розкопки, повідомляють Патріоти України із посиланням на "Дніпровську панораму".

Археологи знайшли кілька поховань і, дослідивши їх, дійшли висновку, що до Белюха могила стосунку не має. Ба більше, інша популярна версія — що курган був скіфським похованням — теж не підтвердилася. Річ у тім, що могила в Підгородному набагато старша, ніж найстаріші знайдені скіфські поховання.

Історики датували об'єкт III тис. до нашої ери. Цей період належить до ямної культури, представники якої мешкали на значній території Євразії в епохи пізньої мідної доби — ранньої бронзової доби (3600−2300 роки до н. е.).

Як пояснив Дмитро Тесленко, начальник Дніпровської експедиції Охоронної служби України Інституту археології НАН, розкопки в цій місцевості проходили з певними складнощами. Деякі активісти виступали проти робіт, крім того, багато хто був твердо впевнений, що ця могила належала козаку Белюху.

Що ж стосується місця упокоєння козака, воно, судячи з усього, розташоване на відстані близько кілометра від кургану 6068. І найімовірніше, могила була знищена в 70-хх роках ХХ століття.

Українцям у Польщі погрожують скасувати виплати: Скільки поляків підтримують таке рішення

вівторок, 3 жовтень 2023, 2:35

Майже половина поляків (49%) підтримує продовження виплат українцям у Польщі наступного року. Проте противників надання допомоги не набагато менше - 42%. Влада країни погрожує, що соцдопомогу можуть скасувати, але остаточного рішення ще немає, передаю...

Платежі за газ рахуватимуть за новими правилами з жовтня: Як зміняться суми за транспортування

вівторок, 3 жовтень 2023, 1:45

В Україні з 1 жовтня за новими правилами розраховуватимуть платежі за транспортування газу. Мінімальна вартість доставки газу зменшиться, проте новація торкнеться не всіх, передають Патріоти України. Таке рішення ухвалила Нацкомісія з питань енергетик...