Знахідки вражають! Археологи виявили в Чорнобилі унікальні артефакти віком 8 тисяч років (відео)

У Чорнобильській зоні відчуження археологи виявили унікальні артефакти часів Київської Русі-України, а також набагато більш давні матеріали, які відносяться до епохи неоліту і датуються 5-6 тисячоліттям до нашої ери, передають Патріоти України.

Вчені ведуть розкопки під Чорнобилем вже понад 10 років, а в цьому сезоні за останні тижні їм вдалося знайти залишки городища часів княжої доби.

Ще в Іпатіївському літописі говорилося про те, що на цій території було місце полювання князя Рюрика Ростиславича. Однак археологічні пошуки ніхто до ядерної катастрофи на ЧАЕС не проводив. Зараз же вчені сконцентрувалися саме на виявленні слідів давнього городища.

Як пояснив науковий співробітник Державного центру захисту культурної спадщини від техногенних катастроф Максим Курзенков, на місці розкопок виявили особливий "міський" матеріал: багато скляних браслетів, хрестиків. Але щоб довести, що це те саме літописне городище, а не просто поселення, потрібно знайти фортифікацію.

Крім артефактів княжих часів, дослідники фіксують тут матеріали часів неоліту, вік яких сягає до 8 тисяч років. Найцікавіші знахідки виставляють у музеї, розташованому в Чорнобилі.

Тепер без штампу: Аліна Гросу після розлучення зробила заяву про другий шлюб (фото)

вівторок, 24 листопад 2020, 16:44

Аліна Гросу довго мовчала про розлучення з чоловіком Олександром Комковым. Адже після пишного весілля пара прожила разом лише півроку, а потім розійшлася. Співачка відкрито каже, що розрив пари винна інша жінка, крім того, у подружжя виявилися різні ці...

Це не буде легко: Медики назвали побічні ефекти вакцини від коронавірусу, про які варто знати

вівторок, 24 листопад 2020, 16:30

У США вже 11 грудня перші американці зможуть отримати вакцину від коронавірусу, проте медики назвали побічні ефекти вакцин. Про це повідомляє CNN, передають Патріоти України. Члени консультативного комітету Центрів США по контролю і профілактиці захвор...