Знахідки вражають: Археологи знайшли мережу тунелів під древнім замком у Польщі (фото)

Археологи виявили печеру і мережу незвіданих тунелів під одним з найвідоміших замків Польщі. Про це повідомляє Thefirstnews, передають Патріоти України.

Печера була знайдена в стінах замку Ольштин. Нині зруйнований замок, побудований в 14 столітті, підноситься над ландшафтом Краківсько-Ченстоховської височини і оточений легендами та міфами.

Одна з легенд, що стала предметом пильної уваги завдяки відкриттю, - це секретний тунель, що зв'язує замок з монастирем Ясна Гура, який використовувався для евакуації ікони Чорної Мадонни, одного з найбільш шанованих символів країни, під час війни.

Відкриття було зроблено, коли археологи, які досліджують так звану печеру Нижнього замку, виявили велику печеру глибиною до семи метрів з тунелями, що виходять з неї.

"Дослідження показали існування величезної порожнечі. Про гігантські розміри систем і печер під замком в Ольштині можна тільки здогадуватися", - сказав археолог доктор Миколай Урбановський, що відповідає за розкопки.

За словами співробітника палео-зоологічного факультету Вроцлавського університету Адріана Марцісака, результати досліджень є дуже багатообіцяючими і вказують на наявність мережі пустот і ущелин під підлогою вже відомої печери.

Поряд з відкриттям нової печери вчені також розкопали деякі артефакти - в тому числі плитку з середньовіччя із зображенням мисливця з соколом.

З архіву ПУ. "Друга леді?": Нове фото Зеленського вразило українців

неділя, 7 березень 2021, 15:00

Разом із президентом для світлини позувала його... прес-секретар. У мережі з'явилося фото президента Володимира Зеленського разом з його прес-секретарем Юлією Мендель, яке викликало неоднозначну реакцію користувачів. Знімок опублікувала Мендель 6 берез...

Весна бере своє: В українських лісах прокинулися ведмеді (фотофакти)

неділя, 7 березень 2021, 14:39

За його словами, те, що ведмеді впали у сплячку, свідчить про їхнє правильне утримання та комфортні умови перебування у парку. До слова, зараз у Галицькому національному природному парку перебуває 278 видів тварин та птахів. Також тут є 260 кажанів, як...