Знаменитий Оксфордський словник назвав англомовне слово 2023 року, котрим став сленг з TikTok

Команда мовних експертів Оксфордського словника визнала rizz словом 2023 року.

Rizz – це сленг, який у вигляді хештегу, зокрема, поширився у TikTok й набрав там мільярди переглядів, повідомляють у видавництві Оксфордського університету.

За даними редакції, яке видає Оксфордський словник англійської мови, термін rizz означає стильність, чарівність чи привабливість, а також здатність залучити романтичного чи сексуального партнера.

Його можна використовувати як дієслово. Наприклад, словосполучення rizz up перекладатиметься як "приваблювати, спокушати або розмовляти ".

"Сплеск використання слова rizz доводить, що слова і фрази, які походять з інтернет-культури, дедалі частіше стають частиною повсякденної мови й будуть продовжувати формувати мовні тенденції в майбутньому", – сказав президент Oxford Languages Каспер Гратвол.

За даними експертів, rizz опинилося на піку популярності в червні 2023-го після того, як актор Том Голланд в інтерв'ю Buzzfeed розповів про свою харизму:

"I have no rizz whatsoever, I have limited rizz (У мене немає ніякої харизми взагалі)" – сказав актор.

Зазначається, що команда мовних експертів обирала слово року з чотирьох "претендентів", серед яких окрім rizz були:
  • Swiftie (палкий шанувальник співачки Тейлор Свіфт);
  • prompt (штучний розум, підказка);
  • situationship (ситуативні стосунки, тобто романтичні або сексуальні стосунки, які не вважаються офіційними).

Українська порноакторка Джозефіна Джексон розповіла, скільки заробляє та що думають про її професію батьки

неділя, 21 квітень 2024, 16:55

Світова зірка фільмів для дорослих Джозефіна Джексон, яка взяла участь у благодійній фотосесії із захисниками України, в інтерв'ю ВВС News Україна розповіла, чи схвалили батьки її вибір професії, передають Патріоти України. «Ми з ними це не обговорюємо...

Непереможний український боксер брутально нокаутував співвітчизника (відео)

неділя, 21 квітень 2024, 16:46

Українець Єгор Великовський (11−0, 7 КО) здобув свою одинадцяту перемогу на професійному рингу. У рамках вечора боксу в Мюнхені українець переміг співвітчизника Петра Лакоцького (3−5, 3 КО), передають Патріоти України. Зі старту бою Лакоцький показував...