Знову в школу: У середніх навчальних закладах України з 1 вересня з'явився новий предмет, гляньте на підручник

Міносвіти запроваджує для учнів старших класів в школі введуть предмет, який покликаний допомогти підліткам освоїти основи фінансової грамотності. Про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки України, зазначають Патріоти України.

16 серпня вже представили навчальний матеріал для школярів 10-х і 11-х класів. Зокрема, це програма, навчальний посібник і робочий зошит "Фінансова грамотність. Фінанси. Що? Чому? Як?". Вони повністю враховують зміни у фінансовій сфері за останні 5 років. Є блоки про основні права споживачів фінансових послуг, правила безпечної роботи з платіжними картками, криптовалюта, електронні гроші, платіжні інтернет-інструменти тощо.

У розробці матеріалів взяли участь фахівці МОН, Проекту USAID "Трансформація фінансового сектора", Університету банківської справи і ряд експертів.

"Підприємництво і фінансова грамотність - одна з компетенцій, якою повинні володіти учні та випускники Нової української школи. Ми вдячні Проекту USAID "Трансформація фінансового сектора" за створення якісного підручника. Цей посібник - не просто практичне керівництво. Він буде розвивати в учнів критичне і системне мислення в фінансових питаннях, вміння оцінювати ризики і приймати зважені рішення щодо фінансів. Ми впевнені, що нові підручники допоможуть молоді в реальному житті", - зазначив під час презентації заступник Міністра освіти і науки Вадим Карандій.

Відзначають, що посібник складається з 5-ти розділів і 25-ти тем. З нього учні дізнаються про сучасну фінансову систему, фінансові установи та їх послуги. За підсумками курсу школярі зможуть навчитися ефективно управляти власними фінансами і відповідально користуватися фінансовими послугами.

У той же час представники Проекту USAID впевнені, що читачами нових підручників стануть не тільки учні середніх шкіл, а також їхні батьки та родичі, які зможуть знайти в посібнику корисну для себе інформацію.

"1 вересня українським школярам буде запропоновано курс фінансової грамотності, який не поступається найкращим курсам Європи і США. Працюючи над цим проектом разом з МОН, ми мали на меті навчити наступні покоління українців тому, як, коли і чому потрібно користуватися фінансовими послугами. Ми сподіваємося, що цей курс стане основою для реалізації Національної стратегії підвищення фінансової грамотності в Україні", - підкреслив Роберт Бонд, керівник Проекту USAID.

Він зазначив, що МОН йде правильним шляхом, змінюючи систему освіти і вводячи факультативний курс фінансової грамотності в школах.

"Бо її діти живуть в РФ": Військовий у СЗЧ вбив пенсіонерку на Одещині

вівторок, 29 квітень 2025, 22:26

Суд на Одещині призначив 10 років позбавлення волі раніше судимому військовослужбовцю, який спочатку самовільно залишив місце служби, а потім зарубав та пограбував жінку, яка здавала йому житло. Про це стало відомо з вироку Ананьївського районного суду...

Феєрична краса: На Тернопільщині помітили рідкісний вид метеликів (фото)

вівторок, 29 квітень 2025, 22:00

Ці види потребують особливої охорони, оскільки через свій привабливий вигляд можуть відловлюватися людьми заради розваги, або для колекціонування. Про це повідомили на сторінці природного заповідника "Медобори", передають Патріоти України. Масовий літ ...