"Знищення однієї нації іншою за ознакою національної приналежності - це і є фашизм": Гребенщиков - про росіян, які підтримують війну в Україні

Борис Гребенщиков назвав війну, яку РФ розв'язала проти України, фашизмом. В інтерв'ю ізраїльському "9 каналу" російський музикант позначив свою позицію та назвав російську владу психічно хворими людьми.

Гребенщиков пояснив, чому така кількість росіян підтримує вторгнення в Україну та знищення мирних міст. "Якщо при владі знаходяться люди божевільні та психічно хворі, то весь народ, натхненний телевізором, підлаштовуватиметься під них, щоб отримати від них гроші та інші блага. Люди торгують честю, совістю та всім іншим, щоб догодити шаленим правителям", - сказав він.

БГ вже близько 30 років не живе у Росії: музикант переїхав до Великобританії. Він заявив, що серед його друзів ніхто не підтримує цієї війни. "У мене ніколи не було фашистів серед друзів. Це і є фашизм. Знищення однієї нації іншою за ознакою національної приналежності – це не фашизм?" - сказав він.

Заяви влади РФ про те, що Україна та НАТО "загрожували" Росії, Гребенщиков назвав нісенітницею. "Я більшу частину життя - 30 років - живу в Англії, Індії, Франції, Америці, де завгодно. Я ніколи не зустрічав агресивного ставлення до росіян. Росіяни нікого не цікавлять. Ну, є у вас там горілка, ікра, балет, і чудово", – каже він.

Також артист висловився про те, що сучасна Росія все більше нагадує роман-антиутопію Джорджа Оруелла "1984". "У СРСР свобода була неможливою в принципі. Тепер ми дійшли стану, коли свобода є приводом для посадки у в'язницю. Правда є шкідливою для держави, - заявив співак. - Божевільні люди, психічно хворі мають владу, тому можуть знищити, задавити танками, посадити у в'язниці, розстріляти будь-яку людину, яку вони зустрінуть на вулиці. Будь-кого".

Напад на Україну він пояснює імперськими замашками Росії, а Путін здається йому одержимим. "Я не маю честі знати цього джентльмена, і ніколи цієї честі не матиму. Висловлювати здогади про його наміри я не можу. Я не знаю, що в нього в голові. З боку це виглядає як одержимість", - сказав Гребенщиков.

Також музикант розповів про свою підтримку України. "Коли я дивлюся фотографії нового знищеного росіянами міста, я часто бачу концертні зали, в яких я грав – театри, все інше. Це місця, які я добре знаю, – каже він. – Я грав у Берліні біля Бранденбурзьких воріт, і цей захід зібрало 12 млн. Це теж пішло на допомогу Україні".

"Ми стоїмо до кінця і нас не зламати": Колишній чоловік Ані Лорак українською мовою повідомив про повернення до Києва (фото)

п’ятниця, 1 липень 2022, 23:14

Колишній чоловік співачки Ані Лорак, яка замовчує війну, Мурат Налчаджіоглу повернувся в Україну з Туреччини, куди поїхав зі своєю новою коханою – українською візажисткою Лілією Реус у березні. Про своє прибуття до Києва бізнесмен турецького походження...

"Частина проти війни, іншим "шкода пацанів, яких вбивають ЗСУ": Юрій Шевчук розповів про друзів-військових у Росії

п’ятниця, 1 липень 2022, 23:00

Лідер та незмінний учасник російського рок-гурту ДДТ Юрій Шевчук розповів про друзів, які служать у ЗС Росії. За його словами, деякі виступають проти війни в Україні, а деякі просто виявляють жалість до своїх товаришів, які гинуть через повномасштабне ...