Золото зі сріблом пролежали в землі більше 500 років: В Угорщині знайшли чи не найбільший скарб в історії країни

На думку археологів монети були приховані мешканцями району під час нападу ворогів, що датується 1520 роком.

В центральній Угорщині поблизу Будапешта, виявили схованку з близько 7000 срібних та золотих монет, повідомляють Патріоти України.

Під керівництвом Балажа Надя за допомогою волонтерів із Асоціації археологічних громад фахівці досліджували середньовічну пам’ятку в містечку Уйлендел недалеко від Будапешта в центральній Угорщині. “Ця знахідка – найбільший скарб монет пізнього Середньовіччя коли-небудь знайдений в окрузі Пешт”, – йдеться в повідомленні Музейного центру Ференці.

Зазначається, що найдавнішою є монета II століття – срібний динарій Луція Вера, імператора Римської імперії. Крім того, знайшли кілька золотих монет часів угорського короля Матяша I Корвіна, срібні монети часів правління Владислава II Ягелона та Лайоша II. Цікавою знахідкою також став денарій часів папи Пія II.

Археологи зауважили, що загальна вартість знахідки становить близько 74 золотих форинтів на той час, коли їх було заховано. На думку археологів монети були приховані мешканцями району під час нападу ворогів, що датується 1520 роком, перед відомою Битвою при Могачі, що відбулась 29 серпня 1526 року, в якій Османська імперія завдала нищівної поразки об’єднаному угорсько-чесько-хорватському війську.

Джерело: Mukachevo.net

Кремлівська пропаганда захльобується від екстазу: Нова російська вакцина проти коронавірусу показала 100-відсоткову ефективність. Апробовано на 86 "кроликах"

вівторок, 19 січень 2021, 20:59

Ефективність вакцини складається з її імунологічної ефективності та профілактичної ефективності. За результатами 1-2-й фаз клінічних досліджень, імунологічна ефективність вакцини "ЕпіВакКорона" становить 100%", - заявили в прес-службі відомства. Зазнач...

Україна готується до приїзду роздратованого голови МЗС Угорщини: На Закарпатті скасовані рішення про функціонування регіональних мов - уповноважений із захисту державної мови

вівторок, 19 січень 2021, 20:22

На Закарпатті були скасовані всі рішення органів місцевої влади про регіональні мови. Про це уповноважений із захисту державної мови розповів на своїй сторінці в Facebook, зазначають Патріоти України. Зазначається, що омбудсмену надійшов відповідний ли...