
Вчені з'ясували, яке пиво пили стародавні єгиптяни. Майже 6 тисяч років тому еліта Стародавнього Єгипту вживала хмільний напій, який був густим, ніби каша. Таке пиво було солодким і каламутним. Про це повідомляє Daily Mail, передають Патріоти України.
Вчені проаналізували фрагменти кераміки, взяті з Ієраконполіса на півдні Єгипту. Вони знайшли сліди пшениці, ячменю і трав, які стародавні єгиптяни використовували для приготування напоїв.
Згідно з дослідженнями, пивний напій, який приблизно 5 тисяч 800 років тому пили з такого посуду єгиптяни, був дуже густим і чимось схожий на кашу. Сліди пива вчені зуміли знайти в п'яти судинах з плоским дном, які могли використовуватися для перевезення алкоголю. У чотирьох судинах у формі склянок з тонкої глини також були виявлені залишки хмільного напою.
Пиво було "символом статусу і влади", важливим в елітних бенкетах і похоронних ритуалах, встановили вчені. Напій являв собою густу кашу, каламутну і солодку. Такий напій містив мало алкоголю, його робили з пшениці, ячменю і трав.
Нове дослідження, в ході якого вчені з'ясували, яке пиво пили древні єгиптяни, очолив Цзяцзін Ван, археолог з Дартмутського університету в Нью-Гемпширі. "Пиво, ймовірно, було основним харчовим продуктом, споживаним усіма, і водночас його також споживали ритуально, в особливих випадках", - вказав він.
Через відключення світла та нестачу бензину припинилися постачання товарів широкого спектру у роздрібній мережі. Проблеми з електрикою та паливом в окупованому Севастополі призвели до того, що там закрилася частина магазинів та ринків, перестав ходити ...
В Україні розпочався перший етап масштабної трансформації Сил оборони. Мета реформи — зробити військову службу більш передбачуваною, фінансово привабливою та комфортною для військовослужбовців, передають Патріоти України. Міністерство оборони представи...