Зовсім не таке, як ми собі уявляли: Вчені з'ясували, яке пиво пили стародавні єгиптяни

Вчені з'ясували, яке пиво пили стародавні єгиптяни. Майже 6 тисяч років тому еліта Стародавнього Єгипту вживала хмільний напій, який був густим, ніби каша. Таке пиво було солодким і каламутним. Про це повідомляє Daily Mail, передають Патріоти України.

Вчені проаналізували фрагменти кераміки, взяті з Ієраконполіса на півдні Єгипту. Вони знайшли сліди пшениці, ячменю і трав, які стародавні єгиптяни використовували для приготування напоїв.

Згідно з дослідженнями, пивний напій, який приблизно 5 тисяч 800 років тому пили з такого посуду єгиптяни, був дуже густим і чимось схожий на кашу. Сліди пива вчені зуміли знайти в п'яти судинах з плоским дном, які могли використовуватися для перевезення алкоголю. У чотирьох судинах у формі склянок з тонкої глини також були виявлені залишки хмільного напою.

Пиво було "символом статусу і влади", важливим в елітних бенкетах і похоронних ритуалах, встановили вчені. Напій являв собою густу кашу, каламутну і солодку. Такий напій містив мало алкоголю, його робили з пшениці, ячменю і трав.

Нове дослідження, в ході якого вчені з'ясували, яке пиво пили древні єгиптяни, очолив Цзяцзін Ван, археолог з Дартмутського університету в Нью-Гемпширі. "Пиво, ймовірно, було основним харчовим продуктом, споживаним усіма, і водночас його також споживали ритуально, в особливих випадках", - вказав він.

Мініоборони повідомило, як діяти, аби потрапити в тероборону ЗСУ (інструкція)

четвер, 27 січень 2022, 5:45

Робота над розгортанням територіальної оборони в Україні триває буквально цілодобово, заявив 26 січня міністр оборони Олексій Резніков. До кінця лютого підрозділи ТрО будуть укомплектовані не менш ніж на 70% по всій країні. Паралельно вже розпочалося у...

Хіти тижня. Природжений лідер: Як пухнастий кіт зміг повести за собою стадо овець (відео)

четвер, 27 січень 2022, 2:00

Вуличний кіт зміг зібрати шалені перегляди у соціальних мережах. Усе через те, що повів за собою стадо овець. У відео можна побачити, як кіт гордо йде попереду "стада" овець, ніби ведучи їх за собою, передають Патріоти України. . Періодично він огляда...