Якщо відбувається затримання військовозобов'язаного поза правовими методами, потрібно одночасно скаржитися в декілька органів - ДБР чи поліцію, передають Патріоти України.
Незважаючи на те, що мобілізацію в Україні вкотре продовжили, тепер до 15 листопада, деякі питання все ще цікавлять військовозобов'язаних.
Зокрема, питання про те, чи можуть представники Територіальних центрів комплектування і Соціальної підтримки (військкоматів) затримувати військовозобов'язаного при врученні повістки, особливо у тому випадку, коли довго не могли його розшукати.
Відповідь на це питання дав адвокат та провідний юрисконсульт компанії Nota Group Антон Маринич у коментарі «РБК-Україна».
З його слів, затримувати людей можна лише спільно з поліцією та при здійсненні певного злочину. Тоді як представники військкоматів не можуть затримувати за відмову отримувати повістку, навіть якщо людина поводиться агресивно та нервово.
Крім цього, існують так звані уповноважені особи або патрулі, до складу яких входять представники Нацполіції і військові Нацгвардії, призначені наказом коменданта. Зокрема, вказана особа повинна видати наказ або інші розпорядні документи, у яких вказуються їх повноваження.
«Є дві окремі постанови, які визначають, що можуть робити ці уповноважені особи на період воєнного стану. Це стосується і роботи на блокпостах, і огляду житла та службових приміщень, і огляду речей особи», — сказав Антон Маринич.
Адвокат зазначив, що у випадку затримання, яке відбувається поза правовими методами, потрібно одночасно скаржитися в декілька органів — на дії правоохоронців можна скаржитися в Державне бюро розслідувань. У поліцію можна звернутися залежно від того, хто працює — ТЦК чи ТЦК та правоохоронці одночасно.
«У випадку, якщо є відверте порушення з боку представників правоохоронних органів, варто скаржитись в різні органи», — додав Маринич.
В Україні під час перевірок (інвентаризації) пенсійних справ можуть знизити розмір виплат. Наприклад, Пенсійний фонд може встановити, що частина зарплати або стажу для обчислення пенсії була врахована безпідставно. Про це пише видання "На пенсії", пер...
В Україні військовозобов’язані можуть оскаржити рішення військово-лікарської комісії про придатність до служби, якщо є невідповідність даних із попередніх медичних документів із актуальним обстеженням. Причинами для оскарження можуть бути формальні пом...