Зупинили в останню мить: З України намагалися вивезти скіфське золото (фото)

Поки у Нідерландах вирішується доля скіфського золота з кримських музеїв, Служба безпеки України попередила незаконне вивезення за кордон культурних артефактів часів Скіфської доби, передають Патріоти України.

Як повідомляють у спецслужбі, на міжнародних аукціонах унікальні прикраси можуть коштувати від 40 тисяч доларів. Прикраси спробували незаконно вивезти з країни під кураторством посередника, який діяв на замовлення європейських клієнтів.

«Він найняв кур’єра, який мав вивезти скіфські золоті прикраси через пункт пропуску „Ягодин“. Оперативники та слідчі СБ України виявили в особистих речах кур’єра приховані від митного контролю 11 підвісок часів Скіфської доби, виготовлених з жовтого та білого золота», — йдеться у повідомленні.

За попередніми висновками експертів, ювелірні вироби є унікальними і становлять культурну та історичну цінність для нашої країни.

Зазначається, що після завершення досудового розслідування розглядатиметься питання щодо передачі цінностей до Музейного фонду України.

Хіти тижня. Неможливо підпалити, підірвати або перевернути: Американці придбали для досліджень радянський "членовоз" (фото)

вівторок, 3 серпень 2021, 3:00

У 1990-х, відразу після розвалу СРСР американські автовиробники придбали старий радянський ЗІЛ на розбирання, щоб дізнатися радянську технологію бронювання. Про це пише 2drive.ru, передають Патріоти України. У США бронювання авто виконується за такою с...

З архіву ПУ. Зріст має значення: Лікарі розповіли, які чоловіки частіше заражаються коронавірусом

вівторок, 3 серпень 2021, 2:00

Вчені кажуть, що результати не обов'язково означають, що високі люди якось генетично більш уразливі для інфекції. Дані, отримані від двох тисяч осіб у Великобританії, показали, що чоловіки вище 180 сантиметрів хворіють коронавірусом в два рази частіше....