
Православна церква України вперше провела літургію у Троїцькій надбрамній церкві в Києво-Печерській лаврі, котру на початку 12 століття своїм коштом звів князь Луцький Святослав Давидович (більш відомий під чернечим ім'ям як Микола Святоша).
Богослужіння провели у Понеділок Святого Духа. Літургію провів єпископ Бориспільський і намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври Авраамій, повідомляє Національний заповідник Києво-Печерська лавра.
"Останню службу тут 10 років тому провели представники московського патріархату. З того моменту храм був закритий на реставрацію. Зауважу, що від того моменту, коли Лавра була в духовній окупації, минуло 300 років. Сьогодні тут посідає місце Православна церква України, помісна автокефальна церква", - повідомив єпископ.
Генеральний директор заповідника Максим Остапенко сказав, що реставрація храму припинена.
До повномасштабного вторгнення встигли виконати 75% робіт. Але незавершений цикл реставрації може звести нанівець всі попередні зусилля, каже Остапенко.
Радянська влада свого часу вилучала з українських словників окремі слова, які вважала "небажаними" або ідеологічно неприйнятними. Багато з них були пов’язані з історичною пам’яттю, релігією чи національною самобутністю. Сьогодні ці мовні заборони розгл...
В Івано-Франківській області внаслідок удару блискавки постраждала жінка. Як повідомили у ДСНС, це сталося поблизу гори Шпиці Верховинського району на Івано-Франківщині 21 червня.Група з 24 мандрівників рухалася гірським маршрутом через озеро Несамовит...