Звідки гроші? Родина харківського чиновника придбала будинок в Іспанії за 16,4 млн грн і земельну ділянку

Родина директора Департаменту будівництва і дорожнього господарства Харківської міської ради Володимира Чумакова придбала у 2019 році будинок в Іспанії, вартістю більш ніж 16 млн грн. Про це свідчить декларація чиновника на сайті Національного агентства по боротьбі з корупцією (НАЗК), передають Патріоти України.

Згідно з документом, дружина і донька Чумакова стали власницями будинку в Іспанії площею 303 кв. м та земельної ділянки площею 27 соток. Житловий будинок обійшовся сім’ї Чумакова в 16 млн 390 тис. грн, а ось вартість ділянки в декларації не вказана.

За інформацією видання KHARKIV Today, на початку червня минулого року дружина чиновника зайняла 45 тис. євро у росіянки Марини Попової, яка проживає в Москві. Відразу після покупки будинку і землі в Іспанії Ольга Чумакова отримала кредит у розмірі 385 тис. євро в банку іспанського міста Аліканте – Banko de Sabadell, SA.

Окрім того, в червні 2019 року дружина Чумакова придбала корпоративні права компанії «Альт Інвест Плюс» на 3 млн. 15 тис. грн.

За весь минулий рік дружина чиновника отримала 4 млн 550 тис. грн доходу від підприємницької діяльності, а також дивіденди від чеської фірми Prof Materials s.r.o і зарплату від цієї ж фірми. Ольга Чумакова є співвласником вказаної фірми разом з Поповою, в якої вона позичила гроші.

У самого Володимира Чумакова немає ніякої нерухомості. За 2019 рік він заробив майже 300 тис. грн. На банківських рахунках він має понад 80 тис. дол., а його дружина – 70 тис. дол. у банку і 195 тис. дол. готівкою.

Харківський антикорупційний центр на своїй сторінці у Facebook повідомляє, що чеські фірми, співвласниками яких є дружина і донька Чумакова, постачають в Україну труби. Їх купують компанії, які отримують підряди від харківського Департаменту будівництва. При цьому чеські фірми не є виробником труб, а лише «прокладками» для підвищення вартості товару.

Хіти тижня. Дана команда "обілетити" чи вбити бізнес? "Нову пошту" оштрафують на 326 млн гривень через дрібні скарги від двох клієнтів

неділя, 25 липень 2021, 3:00

Причиною перевірок стали скарги від двох клієнтів на те, що на пошті пошкодили посилку вартістю 500 гривень, а також на те, що клієнта обрахували на відділенні, інформують Патріоти України. "За Порушення законодавства України головного управлінням Госп...

Хіти тижня. Особливо обурили банани: Луганчани образилися на російські супермаркети (фото)

неділя, 25 липень 2021, 2:00

Жителі непідконтрольної Україні території Луганської області скаржаться на велику різницю в цінах на продукти між магазинами в ОРЛО і в Ростовській області. Про це вони пишуть у соціальних мережах, передають Патріоти України. «У нас некоторые продукты ...