Звук тепер можна передати лазером безпосередньо в людське вухо, - вчені

Технологія заснована на так званому фотоакустичному ефекті, за допомогою якого звукові хвилі перетворюються на світловий промінь. Це перша система, яка використовує лазери, повністю безпечні для очей і шкіри.

Дослідники з США навчилися використовувати лазер для передачі звуку прямо у вухо людини.

Вчені з Массачусетського технологічного інституту використали лазер для передачі різних аудіосигналів, від музики до мови, безпосередньо в людське вухо, пише Futurism.

Технологія заснована на так званому фотоакустичному ефекті, за допомогою якого звукові хвилі перетворюються на світловий промінь. Система дозволяла передати звук на відстань до 2,5 метрів з гучністю близько 60 децибел.

Вчені вважають, що подібні технології можуть бути корисними в екстрених ситуаціях, наприклад, коли під час терактів правоохоронці повинні передавати повідомлення одній конкретній людині, і щоб ніхто інший цього не чув.

"Наша система може використовуватися на відстані, щоб передавати інформацію безпосередньо комусь у вухо. Це перша система, яка використовує лазери, повністю безпечні для очей і шкіри, і локалізує звуковий сигнал для конкретної людини в будь-якій ситуації", - зазначено в прес-релізі дослідження Массачусетського технологічного інституту.

До Дня Києва: Павло Зібров з військовим оркестром представив оновлену версію "Хрещатика" (відео)

неділя, 26 травень 2024, 16:15

До Дня Києва естрадний співак Павло Зібров презентував оновлену версію своєї пісні "Хрещатик" у виконанні з військовим оркестром. Музичне відео опубліковане на You-Tube-каналі Зіброва, передають Патріоти України. Український артист зробив кліп разом із...

"Вони пішли війною на нас, не ми на них": Військовий обурився забороною бити по території РФ (відео)

неділя, 26 травень 2024, 15:41

В мережі поширюється відео, на якому український військовий Іван, з позивним "Майстер", обурився забороною бити по території РФ. Відео опублікувало DW, передають Патріоти України. . "Те, що партнери не хочуть, щоб ми стріляли на територію агресора, на...