Звичка, яка вбиває: Що не можна робити в будинку після повернення з вулиці

Виявляється, залишаючи взуття на собі вдома, ми ризикуємо занести в оселю бактерії, які можуть спричинити серйозні інфекції - включно з небезпечною E.coli, передають Патріоти України.

Відомий британський лікар і телеведучий НСЗ Dr Амір Хан заявив:

«Знімати взуття при вході — не лише питання гігієни, а й безпеки. Це може захистити вас і ваших дітей від небезпечних мікробів та хімікатів».

У відео, що стало вірусним у TikTok, лікар пояснює:

  • Підошви взуття можуть містити сліди фекалій тварин, пилку, плісняви, пилових кліщів, хімікатів з газонів, залишки пестицидів.
  • E.coli, яку можна «принести» на взутті, є основною причиною харчових отруєнь, інфекцій сечовивідних шляхів та сепсису у Британії.

Згідно з офіційними даними, лише за 2022 рік кількість випадків зараження токсичною формою кишкової палички (E.coli STEC) зросла на майже 80% — із 1151 до 2063 випадків. Цей штам може призвести до ниркової недостатності, тромбозу та навіть раку товстої кишки. Особливо вразливі — діти до 5 років, у яких ще не сформована імунна система.


Також фахівці попередили:

  • Штучна трава — ще одне джерело небезпеки. У спекотну погоду вона накопичує бактерії, зокрема E.coli та сальмонелу.
  • У сечі та фекаліях домашніх тварин, які лишаються на поверхні штучного покриття, можуть розмножуватися мікроби, що викликають отруєння, шкірні та кишкові інфекції.
  • Якщо не дотримуватися харчової гігієни, зростає ризик зараження сальмонелою — в Британії у 2024 році зареєстровано понад 10 000 випадків, що стало антирекордом за десятиліття.

  • Є нюанси: Чи можуть отримати відстрочку від мобілізації вчителі приватної школи - пояснення

    субота, 12 липень 2025, 18:56

    Педагоги, що працюють у приватних школах, мають право на відстрочку від мобілізації, як і їхні колеги з державних шкіл. Адже форма фінансування навчального закладу, згідно з чинним законодавством, не впливає на можливість отримання відстрочки викладача...

    Дошкульний удар по шлунку і гаманцю українців!: Названо продукт харчування, який подорожчав найсильніше

    субота, 12 липень 2025, 17:54

    В Україні за підсумками червня зафіксовано найнижчу інфляцію з березня 2025 року. У річному обчисленні зростання цін сповільнилося з 15,9% до 14,3% до червня-2024. Одним із ключових драйверів загальної інфляції залишилося подорожчання продуктів харчува...