Звинувачувала у війні Україну, Зеленського та ЗСУ: У Києві судитимуть колишню викладачку університету, яка виправдовувала агресію РФ

У Києві судитимуть колишню викладачку столичного вишу, яка виправдовувала збройну агресію РФ проти України. Про це у Facebook повідомила Київська міська прокуратура у середу, 30 серпня, передають Патріоти України.

Київська міська прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт відносно мешканки Києва, яка виправдовувала збройну агресію РФ проти України, розпочату в 2014 році, та заперечувала тимчасову окупацію частини території України (ч. 1 ст. 436−2 КК України).

Слідством встановлено, що у березні 2023 року 62-річна доцентка кафедри одного зі столичних університетів під час проведення навчального заняття в режимі відеозв'язку висловила студентам своє бачення подій в Україні.

У прокуратурі повідомили, що у своїх висловах уродженка Білорусі звинувачувала чинного президента України Володимира Зеленського у непідписанні Мінських угод, що, на її думку, послужило «причиною війни», а напад країни-агресора на Україну назвала «випереджаючим ударом».

У відомстві розповіли, що також вона звинувачувала українські війська у «обстрілах Донбасу» упродовж останніх дев`яти років та заперечувала тимчасову окупацію території Донецької області.

У ході слідства свою вину обвинувачена визнала повністю. Обвинувальний акт з угодою про визнання винуватості скеровано до Солом’янського районного суду міста Києва для розгляду по суті.

На даний час жінка звільнена з роботи. Досудове розслідування здійснювалося слідчими ГУ СБ України у Києві та Київській області.

Може обернутись тюрмою: Який штраф загрожує за неявку в ТЦК за повісткою:

середа, 24 червень 2026, 16:50

Під час воєнного стану військовозобов'язаний може отримати повістку від територіального центру комплектування та соціальної підтримки. ЇЇ може бути відправлено трьома способами – особисто від групи оповіщення, в приміщенні ТЦК або рекомендованим поштов...

Не встигли добігти до укриття: У лікарні Києва померли мама і донька, поранені під час обстрілу

середа, 24 червень 2026, 16:44

В одній з лікарень Києва померла 30-річна Дарʼя Гончар та її мати, які постраждали внаслідок російського обстрілу столиці в ніч на 2 червня. Жінки не встигли добігти до укриття, повідомляє медіа "#ШОТАМ", передають Патріоти України. "17 травня ми бачил...