"Хай виступає від РФ": У мережі скандал через виступ режисера Лозниці в Каннах за російську культуру

Український режисер Сергій Лозниця під час виступу на Каннському кінофестивалі у своїй промові засудив бойкот російської культури, якому та піддалася через розв’язану Росією війну проти України. Через такі заяви він зіткнувся з жорсткою критикою від своїх співвітчизників, які звернули увагу на зрадницькі меседжі, що прозвучали у промові, передають Патріоти України.

Лозниця виступив перед присутніми під час вручення нагороди France Culture "за внесок у кіномистецтво". Повний текст його виступу оприлюднило видання "Радіо Свобода".

Режисер проголосив зі сцени, що він виступав проти тотальної заборони російського кіно і проти бойкоту російської культури з початку широкомасштабного вторгнення РФ в Україну. За його словами, Каннський фестиваль опинився на "лінії фронту".

"З одного боку – ті, хто вимагає заборонити російський кінематограф, та й взагалі повністю "скасувати" російську культуру. З іншої – ті, хто проти тотального бойкоту культури", – зазначив він.

Він наголосив, що російська культура є "також і досягненням, і багатством України", а вимога її бойкотувати – "архаїчна і деструктивна". Крім цього, Лозниця сказав, що під час війни "кожен свідомий художник повинен зберігати здоровий глузд і захищати культуру".

В Україні різко засудили промову Лозниці

З відповіддю на промову українського режисера в Каннах не забарилися на Батьківщині. Так, українська журналістка Олена Чичеріна опублікувала у Facebook допис, у якому нагадала, що Лозниця є громадянином України з білоруським походженням, який проте вихований на російській культурі. На її думку, саме з цієї причини він не може повністю проникнутися проблемами України.

Чичеріна зазначила, що раніше ставилася до таких людей толерантно, проте потім її ставлення змінилося. "Десь із початку березня я почала їх зневажати і боятися, бо вони своєю чи дурістю, чи відсутністю гордості, чи продажністю несуть безпосередню загрозу моєму життю. Особливо гидко від тих, які із самого початку були у безпеці та уникли прямого контакту з тим, що так гаряче захищають", – зазначила журналістка.

Заяви Лозниці зі сцени у Каннах засудила також українська продюсерка і сценаристка Ганна Паленчук. Вона у дописі у Facebook наголосила, що промова режисера викликала у неї огиду. Продюсерка зазначила, що в режисера була можливість заявити зі сцени про безліч несправедливостей, що відбуваються зараз не тільки в Україні, а й у всьому світі, проте він обрав саме захист російської культури.
Проти Лозниці виступили і багато користувачів мережі, які почали активно коментувати публікації Чичеріної і Паленчук. Загалом, вони писали наступне:
  • "Здавалося, що із позицією там уже давно все було зрозуміло, але добре, що хоч зараз у більшої кількості його адвокатів відкриються очі";
  • "Дуже гарно сказано. Міг би 100500 несправедливостей знайти, але питання пріоритетів…";
  • "Лозниця ніколи не вважав себе українським режисером";
  • "А чому ми взагалі допустили, щоб від нас виступав такий довбень? Нехай виступає від росії".

Аліна Гросу дала приводи думати, що вона розлучилася зі своїм бойфрендом-актором із РФ

вівторок, 28 червень 2022, 20:14

Шанувальники української співачки Аліни Гросу підозрюють, що вона розлучилася зі своїм коханим Романом Полянським. Відомий російський актор театру і кіно після повномасштабного вторгнення РФ на територію України не висловив свою позицію щодо війни, хоч...

Поїхав до окупантів: Зірка "Сватів" Федір Добронравов уперше висловив свою позицію щодо війни Росії проти України

вівторок, 28 червень 2022, 18:29

Зірка серіалу "Свати", російський актор Федір Добронравов, що зіграв Івана Будька, вперше публічно продемонстрував свою позицію щодо війни в Україні. Він навідав окупантів у самарському військовому шпиталі, де висловив їм свою підтримку. передають Патр...