Скарби казкової краси: Члени італійської королівської сім'ї хочуть повернути коштовності корони (фото)

Діамантова тіара італійської королеви Марії-Жозе, виготовлена Фаберже близько 1895 року та оцінена у суму від 580 000 до 880 000 євро. Фото: Getty Images.

Спадкоємці останнього короля Італії Умберто II звернулися з офіційним проханням повернути їм коштовності корони, які вони втратили після того, як країна скасувала монархію після Другої світової війни. Від того часу колекція зберігається у сховищі Банку Італії, інформують Патріоти України.

Спадкоємці останнього короля Італії, короля Умберто II, звернулися з першим офіційним проханням повернути коштовності корони у своє володіння. До колекції Дому Savoy, вартість якої оцінюється в 300 мільйонів доларів, входять 6000 діамантів та 2000 перлин, що прикрашають діадеми, сережки, брошки та намиста. Неофіційний запит вже було відхилено Банком Італії у листопаді 2021 року. Але цього тижня відбулася посередницька зустріч між представниками Банку Італії та адвокатами Савої, зокрема принцом Віктором Еммануїлом IV, сином Умберто II. Проте зустріч була безрезультатною.

"Італія має зробити те, що правильно і доречно, і повернути коштовності моїй родині", — сказав The Telegraph принц Еммануїл Філіберто Савойський, онук Умберто ІІ.

Нагадаємо, італійці проголосували за скасування монархії та створення республіки в червні 1946 року після того, як королівська родина співпрацювала з фашистським диктатором Беніто Муссоліні, а потім втікала до Рима 1943 року, щоб уникнути вторгнення німецької армії. Король Умберто II згодом утік до Португалії, а спадкоємці чоловічої статі королівської сім'ї були вигнані з Італії до 2002 року, коли парламент проголосував за припинення вигнання та дозвіл їм повернутися як звичайним громадянам. Король Умберто II помер 1983 року.

"Нас не цікавить грошова вартість коштовностей. Набагато важливіша історична та сентиментальна цінність, яку вони мають для сім'ї", — йдеться у заяві принца.

"Італія - чи не єдина республіка у світі, де приватна власність колишньої королівської родини досі перебуває в руках держави. Це ганьба. Дорогоцінності були заховані в скрині понад 70 років. На відміну від коштовностей корони в лондонському Тауері, вони навіть ніколи не виставлялися на загальний огляд. Настав час повернути їх спадкоємцям королівської сім'ї", — йдеться у заяві, пише People.

За повідомленнями італійської газети Corriere della Sera, сім'я подасть до суду на державу. Адвокат королівської родини повідомив, що сім'я Савоїв має намір повернути свої коштовності.

"Заробляла я багато, але...": Оля Полякова розповіла, куди напередодні війни витратила усі заощадження

субота, 28 травень 2022, 13:50

У новому випуску програми Дорослі дівчата з Машею Єфросініною співачка зізналася, що залишилася без фінансової подушки. Вона повідомила, що до початку війни Росії проти України вони з чоловіком добре заробляли, але в результаті залишилися без грошей, п...

Ненависть до Пугачової і Галкіна в РФ досягла апогею: Примадонну хочуть позбавити громадянства за антивоєнну позицію

субота, 28 травень 2022, 11:22

Російська співачка і прихильниця Путіна Вікторія Циганова запропонувала позбавити Аллу Пугачову громадянства за те, що вона засудила війну в Україні. За її словами, Примадонна ніколи не прославляла Росію в своїх піснях, передають Патріоти України. "Алл...