А де ж були московські мокші? Журналіст розповів про сенсаційне відкриття щодо близької спорідненості Київської Русі та Литви (фото, відео)

Рубежі Русі від Дикого поля в 11 столітті боронили литовські воїни, що безпосередньо підпорядковувалися Великому князю Київському. Археологи вже назвали знахідку подією десятиріччя.

Фото:facebook

Нещодавно з'явилося нове відкриття в історії відносин литовців і українців. Про це написав у своєму Facebook журналіст Айдер Муждабаєв. Поки Київ збирав сили де тільки міг, для протидії навали азійським кочовикам, північні землі Залісся збирали сили для погрому священної столиці Русі Андрієм Боголюбським (1169) і заради того, щоб стати холопами монголів, а далі самим перетворитись на новоявлену Орду, зазначають Патріоти України. Далі - мовою оригіналу:

УКРАИНА И ЛИТВА БЛИЖЕ, ЧЕМ СЧИТАЛОСЬ

Это — археологическое открытие года (если не десятилетия) в Украине.

На фото — место раскопок литовского некрополя... под Белой Церковью у берегов р. Рось, которые ведут сейчас украинские археологи. На ВИДЕО Slava Baranov и Дмитро Бибиков рассказывают о сути открытия, которое меняет взгляд на историю Руси времен Ярослава Мудрого.

Найденные артефакты (оружие воинов, женские украшения, каменная кладка могил) свидетельствуют о том, что здесь, в тысяче км от Литвы, примерно в 1030-х годах находилось литовское поселение. Скорее всего, воинское, застава для охраны границ, куда Ярослав пригласил/переселил навсегда приличное количество людей из нынешних западных районов Литвы.

О таком сотрудничестве и миграции ранее ничего не было известно историкам. Мой друг посол Литовской республики Марюс Януконис в курсе открытия и скоро познакомится с археологами.

Открыта неизвестная страница в истории отношений литовцев и украинцев. Наши народы и страны оказались ещё ближе, чем мы думали. И намного раньше.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Народні прикмети на 26 квітня. Який птах, за українським віруванням, принесе щастя на рік

субота, 26 квітень 2025, 7:05

26 квітня за новим стилем (9 травня за старим) вшановують єпископа Василя Амасійського і праведної діви Глафіри. За юліанським календарем сьогодні вшановують мученицю Фомаїду Єгипетську. ***. Святий Василь жив у IV столітті в місті Амасії (Мала Азія). ...

"Я хотів стати лікарем...": Полонений китаєць розповів, як потрапив до армії РФ

п’ятниця, 25 квітень 2025, 22:40

Китайський полонений розповів, як потрапив до російської армії та поділився, що в його взводі було лише кілька китайців. Про це повідомляють Патріоти України із посиланням на інтерв'ю полоненого китайця Ванга Гуанцзюна під час телемарафону. "Я так само...