А Москва мовчить... бо сваіх, нє здайом!

Останнє загострення бойових дій на Донбасі, зокрема – під Авдіївкою, ініціювала, як на мене, не Москва, а російські окупанти й колаборанти ОРДО, вважає російський політолог

Останнє загострення бойових дій на Донбасі, зокрема – під Авдіївкою, ініціювала, як на мене, не Москва, а російські окупанти й колаборанти ОРДО, висловлює власну думку в своєму блозі на "Новому часі" російський політолог Дмитро Орєшкін. Радше за все Захарченко просто хотів показати, що вважає себе покинутим, що від Москви потрібна термінова допомога – військова або грошова. Інакше він програє.

Стратегія України, наскільки я можу судити, була обрана правильно: маленькими просуваннями рухатися вперед, не виходячи за смугу поділу – тактика жаб'ячих стрибків, як хтось вдало сказав. Опиратися такій тактиці дуже складно. В України все-таки регулярна армія, а в ОРДО – гультяйство. (Раніше вони воювали не зі "трактористами" і "шахтарями", а за рахунок залучення регулярних російських частин, останнім часом – за рахунок залучення "прокладкових", приватних військових компаній).

З'являється відчуття поразки: забрали той шматочок, позбавили цього; відступили там, відступили сям. У Захарченка немає іншого вибору, як намагатися приховати ситуацію і залучити Росію. Він спробував, але Росія не втягнулася.

В інформаційному просторі постійно говорять, що російські окупанти й колаборанти зупинили наступ України, але це чиста пропаганда. Як мінімум, точки Алмаз-1 й Алмаз-2 українські збройні сили відвоювали в окупантів.

Встановилося статус-кво. Для ОРДО це погано, а для Москви – добре. Кремль хоче заморозити конфлікт, залишити його в підвішеному стані, а "мотороли" й "гіві" хотіли воювати, адже нічого іншого вони робити не вміють. Зараз у цьому ключі виступив Захарченко, але йому чітко дали зрозуміти: сиди й роби, що тобі наказують. Інакше спіткає доля інших.

Цікаво, як буде діяти далі Україна. Статус-кво їй теж у цілому на руку. Якби були раціональні політики, вони б уже давно відмовилися від Донбасу або ввічливо спустили на гальмах. Але оскільки політика, як правило, буває ірраціональна, чи не з'явиться спокуса наступати далі? На мій погляд, це було б великою помилкою. Завоювати цю територію можна, а контролювати її після всього, сто сталося, дуже важко.

Джерело

Опублікував: Evora
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Народні прикмети на 16 травня: Українці вважали цей день одним з найнещасливіших у році. Що пращури робили на щастя

п’ятниця, 16 травень 2025, 7:05

16 травня за новим стилем вшановують пам'ять преподобного Феодора Освяченого (у народі - Федір Житник) і єпископа Олександра Єрусалимського. За юліанським календарем сьогодні вшановують мучеників Тимофія і Мавру, нагадують Патріоти України. . *** . Ф...

Зоологи розповіли, чому внаслідок еволюції в природі домінують великі кішки, а не великі псові, і чи завжди було так

четвер, 15 травень 2025, 23:40

Еволюція великих хижаків залишила безліч питань, одне з яких — чому на планеті з'явилися масивні кішки, такі як леви й тигри, але серед псових не виникли настільки ж великі представники? Розібравшись у біологічних, екологічних та еволюційних факторах, ...