А Москва мовчить... бо сваіх, нє здайом!

Останнє загострення бойових дій на Донбасі, зокрема – під Авдіївкою, ініціювала, як на мене, не Москва, а російські окупанти й колаборанти ОРДО, вважає російський політолог

Останнє загострення бойових дій на Донбасі, зокрема – під Авдіївкою, ініціювала, як на мене, не Москва, а російські окупанти й колаборанти ОРДО, висловлює власну думку в своєму блозі на "Новому часі" російський політолог Дмитро Орєшкін. Радше за все Захарченко просто хотів показати, що вважає себе покинутим, що від Москви потрібна термінова допомога – військова або грошова. Інакше він програє.

Стратегія України, наскільки я можу судити, була обрана правильно: маленькими просуваннями рухатися вперед, не виходячи за смугу поділу – тактика жаб'ячих стрибків, як хтось вдало сказав. Опиратися такій тактиці дуже складно. В України все-таки регулярна армія, а в ОРДО – гультяйство. (Раніше вони воювали не зі "трактористами" і "шахтарями", а за рахунок залучення регулярних російських частин, останнім часом – за рахунок залучення "прокладкових", приватних військових компаній).

З'являється відчуття поразки: забрали той шматочок, позбавили цього; відступили там, відступили сям. У Захарченка немає іншого вибору, як намагатися приховати ситуацію і залучити Росію. Він спробував, але Росія не втягнулася.

В інформаційному просторі постійно говорять, що російські окупанти й колаборанти зупинили наступ України, але це чиста пропаганда. Як мінімум, точки Алмаз-1 й Алмаз-2 українські збройні сили відвоювали в окупантів.

Встановилося статус-кво. Для ОРДО це погано, а для Москви – добре. Кремль хоче заморозити конфлікт, залишити його в підвішеному стані, а "мотороли" й "гіві" хотіли воювати, адже нічого іншого вони робити не вміють. Зараз у цьому ключі виступив Захарченко, але йому чітко дали зрозуміти: сиди й роби, що тобі наказують. Інакше спіткає доля інших.

Цікаво, як буде діяти далі Україна. Статус-кво їй теж у цілому на руку. Якби були раціональні політики, вони б уже давно відмовилися від Донбасу або ввічливо спустили на гальмах. Але оскільки політика, як правило, буває ірраціональна, чи не з'явиться спокуса наступати далі? На мій погляд, це було б великою помилкою. Завоювати цю територію можна, а контролювати її після всього, сто сталося, дуже важко.

Джерело

Опублікував: Evora
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Попереду неймовірне приниження Путіна: Експерт назвав очікувану дату знищення Кримського мосту

неділя, 5 травень 2024, 9:28

Про те, що одному з головних символів звитяги кремлівського тирана наближається кінець, натякають не лише військові, палка на сенсації преса, а й навіть стримані зазвичай дипломати. Ветеран російсько-української війни майор запасу НГУ Олексій Гетьман в...

Народні прикмети на 5 травня. З'їжте сирої цибулі. Кому не можна стригти волосся і нігті

неділя, 5 травень 2024, 7:05

Православна церква України вшановує пам'ять великомучениці Ірини та ікони Богоматері "Невипивана чаша". За старим стилем у свято сьогодні вшановують євангеліста Луку, одного з 70 апостолів, учня апостола Павла. . 5 травня наші предки займалися посівам...