Адвокат: Суддя, яка переслідувала майданівців, рветься до Вищої ради правосуддя

Олена Первушина настільки впевнена, що стане членом ВРП, що минулого тижня звільнилася з посади голови Голосіївського райсуду, яку займала 10 років

Голова Голосіївського райсуду Києва Олена Первушина, яка причетна до переслідування активістів Майдану, планує стати членом Вищої ради правосуддя. Про це на сторінці в Facebook повідомив адвокат "Автомайдану" Роман Маселко, інформують Патріоти України.

Він заявив, що двоє суддів Голосіївського суду, яких раніше звільнив президент Петро Порошенко за порушення присяги - Лариса Калініченко і Максим Фролов, прийшли на збори Голосіївського суду і проголосували за Первушину як за делегата на Загальні збори суддів.

"Дуже ймовірно, що Первушина О.С. збирається до Вищої ради правосуддя і їй дуже потрібно бути делегатом і мати своїх на З'їзді суддів, який 14-15 березня буде обирати членів ВРП. Ради цього вона навіть склала повноваження голови суду. Мабуть, вже має гарантію, якщо зважилась на такий крок", - написав Маселко.

Як повідомив голова правління "Центру протидії корупції" Віталій Шабунін, без голосів Фролова і Калініченко Первушина не набрала б необхідну кількість голосів для висунення.

"Первушиній кортить увірватися в Раду правосуддя - більш хлібне місце. І щоб туди потрапити, судді її ж Голосіївського суду мають її делегувати. Але - вони не хочуть! І тут дуже доречним є два голоси недозвільнених суддів, які стали тупими маріонетками Первушиної і проголосували за її висунення. Без них Первушина не зібрала б необхідну кількість голосів", - заявив він.

За словами Шабуніна, Первушина настільки впевнена, що стане членом ВРП, що минулого тижня звільнилася з посади голови Голосіївського райсуду, яку займала 10 років.

Як відомо, 24 лютого 2016 року президент України Петро Порошенко підписав указ про звільнення судді Голосіївського районного суду Києва Лариси Калініченко за порушення присяги. Однак Вищий адмінсуд України визнав суддю невинною, а звільнення незаконним.

24 листопада 2016 року по скарзі Первушиної прокуратура провела обшуки у активіста Автомайдану Миколи Сідоркіна. Згідно зі скаргою Первушиної, активісти нібито намагалися чинити "психологічний вплив" на неї і суддів.

Пізніше Маселко повідомив, що обшук в квартирі Сідоркіна пов'язаний з тим, що він брав участь у проекті Prosud, який досліджував декларацію Первушиної. Суддя не задекларувала квартири і машини, проте активісти помітили, що у Первушиної є будинок і машина в користуванні. Сідоркін брав участь в цьому розслідуванні.

Опублікував: Світлана Іваненко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Шашлики 2.0": Урядовий квартал утік, а як щодо попереджень для решти? - Зоя Казанжи

п’ятниця, 22 листопад 2024, 15:46

"У США розроблена система попереджень для кожного стихійного лиха, щоб запобігти жертвам серед цивільного населення. Однак в Україні, навіть під час загрози обстрілом експериментальною російською ракетою, за звичкою, евакуйовується тільки влада. Чи дов...

Аналітики The Financial Times підрахували реальний мобілізаційний резерв України

п’ятниця, 22 листопад 2024, 15:19

Мобілізаційний резерв України на сьогодні становить 3,7 млн людей. А загальна кількість громадян чоловічої статі віком від 25 до 60 років – 11,1 млн. Про це йдеться в інформації на інфографіці видання The Financial Times, передають Патріоти України. У ...