Американська корпорація IBE Trade і компанія Amjad Investment з ОАЕ заявили про своє бажання приватизувати Одеський припортовий завод. Про це йдеться в системі розкриття інформації Нацкомісії з цінних паперів та фондового рику.
IBE Trade Corp заснована в 1987 році американським мільярдером українського походження Алексом Ровтом. У 2014 році компанія стверджувала, що цікавиться участю в приватизації ОПЗ. За даними Міжнародної асоціації виробників мінеральних добрив (IFA), в 2008 році IBE Trade Corp. контролювала до 13% продажів світового ринку аміаку і близько 7% аміачної селітри.
Гендиректором Amjad Investment є шейх Суха Салім Бахван (Sheikh Suhail Salim Bahwan), який також є керівником великої Suhail Bahwan Group з Оману.
До складу Suhail Bahwan Group входить близько 40 компаній з країн Перської затоки, Північної Африки і Південної Азії. Suhail Bahwan Group є одним з найбільших виробників карбаміду і сірчаної кислоти в світі. До складу групи входить завод з виробництва добрив в Омані і будується підприємство з виробництва карбаміду в Алжирі.
Нагадаємо, аукціон з продажу ОПЗ відбудеться 14 грудня. Про намір брати участь в приватизації раніше заявило ПрАТ "Укрнафтобуріння", афілійована з Ігорем Коломойським і Віталієм Хомутинником, а також кіпрська Glenshee Holdings Limited, афілійована з групою DCH Олександра Ярославського.
31 жовтня 2016 року Фонд державного майна оголосив конкурс з продажу 99,567% акцій ОПЗ. Стартова ціна - 5,16 млрд гривень (близько 201 млн доларів), крок торгів - 150 млн гривень. На перший конкурс, який повинен був відбутися в липні 2016 року, ОПЗ виставлявся за 13,175 млрд гривень, тобто близько $ 500 млн. Жоден інвестор не захотів купувати завод за такою ціною.
ОПЗ в своєму розпорядженні найбільший в СНД виробництвом аміаку і просто великим виробництвом карбаміду, а також унікальним - єдиним в країні - терміналом з перевалки аміаку на морські судна. Крім того, одеський завод є кінцевою ланкою аміакопроводу Тольятті-Горлівка-Одеса .
У мережі порівняли світлини мирного міста Бахмут з тим, як він виглядає зараз внаслідок російських обстрілів та окупації. До російського вторгнення 2022 року місто було центром соляної промисловості України та залізничним вузлом. Під час боїв за Бахмут...
Відомий волонтер РФ Олександр Іванов намагається заволодіти нерухомістю в тимчасово окупованому Маріуполі й інших непідконтрольних Україні містах нібито для потреб своєї волонтерської організації. Листування, які свідчать про махінації з нерухомістю та...