Якщо українська влада не дасть правової оцінки фактам торгівлі мережі супермаркетів АТБ в Криму під вивіскою "ПУД", то це може викликати непорозуміння в колах європейських лобістів санкцій проти Російської Федерації за незаконну анексію півострова. Про це пише на своїй сторінці у Fаcebook політолог Владислав Дзівідзінський, передають Патріоти України.
Експерт прокоментував факти, оприлюднені депутатом Верховної Ради України Віталієм Купрієм.
"У той час, коли західні партнери проводять більш менш системну і послідовну політику фінансового тиску на Російську Федерацію і контрольовані нею самопроголошені Луганську та Донецьку "народні республіки", з боку українського бізнесу прекрасно ведеться торгівля через мережу супермаркетів АТБ на території Криму і ОРДЛО (окремі райони Донецької і Луганської областей) під назвою мережі магазинів "ПУД", - написав Дзівідзінський.
Він нагадав слова Купрія про те, що власнику мережі АТБ Геннадію Буткевичу "загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 3 років за умисні дії, вчинені з метою зміни меж території або державного кордону України". І додав, що прокуратура Криму (в Києві), внесла до Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР) відомості про злочин за ознаками ст. 110 Кримінального кодексу України.
"Спочатку мені здалося, що можливо, це черговий переділ великого бізнесу. Але вивчення персони Буткевича та діяльності його бізнесу на окупованій території довели зворотне. Адже існують докази сплати величезних податків (з огляду на масштаби бізнесу) в казну тієї держави, і її утворень, з якою ми ведемо війну, є докази "дуже тісної співпраці" Геннадія Буткевича з прокуратурою Сумської області (як мінімум), при цьому немає ніяких офіційних заяв від представників або власників бізнесу про заперечення цієї інформації", - підкреслив політолог.
На його думку, якщо факти, озвучені Купрієм, стануть надбанням функціонерів євроінституцій, які є авторами і лобістами антиросійських санкцій, то в черговий раз "настане повне розчарування в можливостях української влади робити необхідні правові дії для забезпечення правового порядку при веденні бізнесу".
"Це в свою чергу лише збільшує в прогресії ризики будь-якого економічного співробітництва з Україною! Це й не дивно, бо якщо співвласник великого бізнесу може "підгодовувати" цілі силові структури, або просто "тримати на зарплаті" потрібних чиновників для забезпечення нормального функціонування свого бізнесу , то про які правила гри, про правові гарантії, якісні економічні зміни або боротьбу з корупцією може йти мова?" - зазначає експерт.
Гарною новиною є той факт, що російські агенти отримують підозри. Проте важливо не зупинятися на досягнутому та звернути увагу на Верховну Раду, адже там подібних колаборантів дуже багато. Таку думку висловив підполковник ЗСУ, заступник командира 3 ОШБ...
У Запоріжжі внаслідок ракетного обстрілу, який РФ здійснила у суботу, 18 січня, вибуховою хвилею пошкоджений Свято-Андріївський кафедральний собор УПЦ МП. Військовий прокоментував, як "відреагували" представники собору. Про це військовослужбовець ЗСУ С...