Бійтеся Солом'янського парку: Де у Києві можна провалитися разом з авто (відео)

Аварійні каналізації стали нездоланним бар’єром для київських комунальників.

Дірява каналізація робить місто небезпечним. Фото: Громадське радіо

Якщо зі сміттям, яке залишили фанати, київські комунальники впоралися швидко, то з дірявими мережами – безуспішно борються роками, зазначають Патріоти України з посиланням на 24 канал.

А це, до речі, робить місто дуже небезпечним. Вода, що витікає з труб, – розмиває грунт, і як результат – провали. Нещодавно у центрі Києва під землю сповзло легкове авто. І це не перший випадок.

Солом'янський парк – місце відпочинку багатьох киян, проте мало хто здогадується, що тут можна легко опинитися під землею. Причина – старі каналізаційні мережі. І таких небезпечних ділянок у столиці багато.

Під парком – сховані від людського ока каналізаційні мережі, здебільшого – аварійні. Дігер Денис Філіпов десятки років вивчає підземний Київ. І знає про всі приховані небезпеки. Місцями грунт вже провалився. Найстрашніше те, що на поверхні може опинитися вміст каналізації інфекційної лікарні. Ці мережі у жахливому стані каже Денис. А дитячий майданчик щомиті ризикує опинитися під землею. Прямо під ним – каналізаційний колектор.

Ось це коли ставили (майданчик), прийшов заступник голови адміністрації. Ми йому: одна труба, друга труба, третя, четверта, не можна! А він: а мені дуже треба", – розповів дігер Денис Філіпов.

І саме тому у Києві і трапляються аварії. Менше місяця тому у центрі міста, на Пушкінській, під землю впало легкове авто. А за декілька тижнів до того прорвало трубу у Солом'янському районі, гаряча вода залила припарковані автівки. Тоді бруківка, що вилетіла під тиском струменя побила мінімум 7 машин. Серед потенційно небезпечних ділянок дігери називають: перехрестя Старонаводницької та бульвару Дружби Народів, окремі ділянки Єреванської, Сирецької та Чорноморської вулиць. Причина зазвичай – аварійні каналізаційні колектори.

Бетон під дією сполук повністю розкладається і утворює замість міцної монолітної структури сироподібну масу, що пальцем колупаєш і відпадає, – розповів заступник головного інженера управління каналізаційних мереж Київводоканалу Андрій Кобзар.

Клопоту комунальникам завдають, як не дивно, не найстаріші керамічні, цегляні та чугунні мережі, а залізобетонні (прокладені у 60-х – 80-х роках). Вони найбільше піддаються корозії. Під столицею – майже 3 тисячі кілометрів каналізаційних мереж. Це як від Києва до Мадрида. Деякі діаметром з трилітрову банку, інші – майже з тунель метро. Більше половини потребують заміни. Фахівці Водоканалу з жахом згадують аварію на головному міському колекторі у 2015 році.

Більше про небезпеку новобудов опинитись під землею – дивіться у сюжеті.


Опублікував: Інна Мартинчук
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Вы знаете, в чем при всей разнице есть определенное сходство конфликта в Нагорном Карабахе и российской агрессией против Украины в Донбассе?" - Сазонов

вівторок, 29 вересень 2020, 14:24

Вы знаете, в чем при всей разнице есть определенное сходство конфликта в Нагорном Карабахе и российской агрессией против Украины в Донбассе? Про разницу все в теме – у нас на оккупированной территории не было, и нет национального, религиозного и прочих...

"Армения – союзник России. Азербайджан – внесен в список стратегических партнеров Украины. Что скажет Зеленский?" - Борислав Береза

вівторок, 29 вересень 2020, 13:59

Росія вперше зіткнулася на пострадянському просторі з рівним собі, а може і переважаючим, опонентом. Мова йде про Туреччину. "Я чуток приболел, но у меня есть пару комментариев к вопросу о государственной политике Украины и войне за Нагорный Карабах. Н...