Найгірший місяць економіки і бюджету РФ передує року, коли "маленькі бомбочки" призведуть до "великого вибуху" в недоімперії: ​Близькі Путіна тиснуть, аби диктатор почав домовлятись з Трампом

В’ячеслав Ширяєв, російський опозиційний аналітик, який виїхав у ЄС, пояснив, що відбувається в Кремлі та навколо нього на тлі першої фази кризи економіки РФ, зазначають Патріоти України.

Грудень 2025 року стане найгіршим місяцем для російської економіки та бюджету. При цьому 2026-й буде роком повноцінної кризи, коли в кожній галузі почнуть «вибухати маленькі бомбочки», які призведуть до одного «великого вибуху». Про це NV розповів В’ячеслав Ширяєв, російський опозиційний економіст та експерт з макроекономічного аналізу, що зараз мешкає в ЄС.

«Грудень буде найгіршим місяцем року з погляду доходів російської економіки та бюджету. При цьому незрозуміло, що робити з видатками», — пояснив аналітик, зазначивши, що всі прогнози Кремля щодо доходів не виконуються.

Нафтогазові доходи РФ впали на 34% у листопаді - з понад 800 млрд руб. [$10,4 млрд] до 530 млрд руб. [$6,9 млрд] при плані понад трильйон [$13 млрд]. «Якщо екстраполювати цю динаміку, листопад 2026 року покаже лише 300 млрд руб. [$3,9 млрд] - якщо, звісно, вони не проведуть девальвацію, бо девальвація може штучно "намалювати“ і трильйон», — пояснив Ширяєв.

Економіст наголосив, що Росія стикається з кризою, пов’язаною із непрацездатністю самої моделі економіки. І вона буде різнобічною: бюджетною, банківською, кризою неплатежів, із різким скороченням доходів населення.

За оцінкою Ширяєва, економічні проблеми перетворяться у соціальні вже у 2026 році. «Невдоволення населення, кризи ЖКГ, недофінансування регіональних бюджетів, страйки вчителів, протести. Масові звільнення, закриття заводів, вихід людей на вулицю. І в держави Росії немає відповіді на жоден із цих викликів», — каже він.

Водночас експерт впевнений: олігархи з оточення Путіна вже підштовхують диктатора до угоди з президентом США Дональдом Трампом. За його словами, такі фігури, як близький до Путіна олігарх Генадій Тимченко та керівник державної «Роснєфті» Ігор Сєчін, тиснуть на Кремль, аби той почав домовлятися з Білим домом заради зняття санкцій.

Ширяєв прогнозує, що вже в січні-лютому міністр фінансів Антон Сілуанов прийде до Путіна з повідомленням про брак грошей та необхідність скорочувати держвидатки. «Кількість людей, які почнуть йому говорити "пора домовлятися з Трампом“, буде зростати однозначно», — підсумував експерт.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Багато хто помиляється: Як насправді перекласти "гарячу путівку" українською

понеділок, 22 червень 2026, 21:28

Українцям пояснили, як правильно перекладати поширений російський вислів «горящая путевка». Як зазначають мовознавці, в українській мові не використовується калька «горящий» у такому значенні, а натомість застосовуються природні відповідники, передають...

Палатиме Москва і не тільки: що сталося з російською ППО і чому ЗРПК "Панцир-С1" став великою проблемою для ворога - Злий Одесит

понеділок, 22 червень 2026, 19:20

Наліт українських дронів на Москву 18 червня продемонстрував нездатність протиповітряної оборони столиці країни-агресорки (яка донедавна вважалася найбільш ешелонованою та непробивною в Росії) запобігти прориву. Причому це вже не перший випадок, коли м...