Більшого внеску в безпеку США, ніж Україна, ніхто за всю історію Штатів не зробив. Тому ми маємо право ставити питання щодо Будапештського меморандуму, - Марчук

Політик підкреслив, що питання про повернення Криму може виникнути, коли "на якомусь етапі, умовно", відбудуться переговори президента РФ, президента США, прем'єр-міністра Великобританії, президента України, президента Франції.

Євген Марчук. Фото:Главком

Україна зробила більший внесок у безпеку США, ніж будь-яка інша країна світу. Про це заявив екс-прем'єр-міністр України, представник України в підгрупі з безпеки тристоронньої контактної групи в Мінську Євген Марчук під час спілкування з учасниками Літньої школи журналістики газети День, зазначають Патріоти України.

Він підкреслив, що питання про повернення Криму може виникнути, коли "на якомусь етапі, умовно", відбудуться переговори президента Росії, президента США, прем'єр-міністра Великобританії, президента України, президента Франції.

"Вони сядуть і візьмуть в руки Будапештський меморандум. Процитую на пам'ять два пункти: підписанти беруть на себе обов'язок забезпечувати територіальну цілісність, непорушність кордонів, а далі – найсуттєвіше: жодна їхня зброя (тобто не тільки ядерна) ніколи не буде використовуватися проти України.

Документ зареєстрований в Раді Безпеки ООН. І ось Трамп запитує: "Владімір (президент РФ Володимир Путін. – ред), ти чого? Твій попередник, президент РФ Борис Єльцин підписав? У Радбезі ООН зареєстрований? Треба виконувати". І всі присутні підтвердили б цю позицію", – зазначив Марчук.

За його словами, нині серед українських та іноземних експертів є ідея створити неурядову міжнародну громадську організацію, яка порушувала би питання про відповідальність за невиконання Будапештського договору.

"Адже більшого внеску в безпеку США, ніж Україна, ніхто ніколи за всю історію США не зробив. Є у нас моральне право ставити таке питання? Звісно. Крим – це територія України! Це питання треба ставити скрізь, де тільки можна", – додав Марчук.

Як відомо, Будапештський меморандум було підписано 5 грудня 1994 року. Згідно з документом, країни-підписанти – Великобританія, Росія та США зобов'язалися бути гарантами незалежності, суверенітету й кордонів України, а також утримуватися від застосування будь-якої зброї проти України, не тільки ядерної. Окрім цього, підписанти обіцяли не чинити на Київ економічного тиску. В обмін Україна відмовилася від свого ядерного статусу.

Під меморандумом поставили свої підписи президент України Леонід Кучма, президент РФ Борис Єльцин, президент США Білл Клінтон і прем'єр Великобританії Джон Мейджор.

Росія 2014 року порушила умови меморандуму, анексувавши Крим і почавши збройну агресію на Донбасі.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Народні прикмети на 2 травня: Що забороняється, а що заохочується на день пам'яті Бориса та Гліба

четвер, 2 травень 2024, 7:05

Православна церква України 2 травня за новим стилем вшановує пам'ять Олександрійського архієпископа Афанасія Великого, а також відзначає перенесення мощей благовірних князів Бориса і Гліба, перших канонізованих святих Русі-України, до нового храму сина...

Часів яр до 9 травня! росіяни пруть на Покровськ - Злий Одесит

четвер, 2 травень 2024, 5:58

Возвращаюсь к практике публикации видео.