Бізнес в Європі з нуля став реальним для українців: Як це працює

Естонська державна програма допомагає підприємцям за межами ЄС отримати доступ до світових ринків і міжнародної банківської системи.

Ілюстрація. Фото: Forbes Украина470 українських компаній працюють із офіційною реєстрацією в ЄС. Сфери діяльності — IT, консалтингові послуги, виробництво товарів, повідомляють Патріоти України.

"Естонська державна програма допомагає підприємцям за межами ЄС отримати доступ до світових ринків і міжнародної банківської системи. Заснована вона в 2014 році. Зараз нараховується понад 33 тисячі осіб зі 154 країн світу, які створили в Естонії свої компанії. Українців серед учасників програми - понад 2 тисячі осіб. Це третє місце у загальному рейтингу країн. За кількістю компаній, зареєстрованих е-резидентами, Україна взагалі на першому місці", - коментують у прес-офісі державної програми Естонії E-residency.

Експерти зазначають, що на ведення бізнес-звітності в Україні в середньому йде щороку 356 год.

"Понад два тижні — лише на те, щоб заповнити всі документи, підписати гори паперів. Відправити їх до всіх інстанцій. В Естонії на це витрачається 84 години. Весь документообіг електронний", - розповіли в прес-офісі.

Для компанії, що працює з закордонними клієнтами, важливо мати чіткий статус і прозору діяльність. Це збільшує довіру до неї, а тож значно полегшує ведення бізнесу.

"Компанії, зареєстровані в Україні, на жаль, поки не всіма сприймаються достатньо надійними. Для когось є серйозною перешкодою до співпраці труднощі з податками, оплатою. Адже українськім компаніям недоступна частина міжнародних платіжних сервісів, зокрема PayPal. Аби отримати статус електронного резидента, не треба їхати в Естонію. Документи направляють на адресу найближчого посольства. Керувати компанією можна з будь-якої точки світу", - додають естонські експерти.

Джерело: Gazeta.ua
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Підтримання противником потрібного йому темпу наступу одразу на кількох операційних напрямках почало викликати у нього труднощі, - Костянтин Машовець

неділя, 23 лютий 2025, 12:45

Очевидно, що підтримання російським командуванням потрібного йому темпу наступу одразу на кількох операційних напрямках почало викликати у нього, скажімо так, певні труднощі. . 1. Найбільш красномовний приклад – дії угруповання військ (УВ) противника ...

Усування проблем швидких розробок оборонки: Експерт назвав недоліки ракети "Трембіта" та найкращий спосіб їх застосування

неділя, 23 лютий 2025, 9:32

У ракеті "Трембіта" використовуються технології часів Другої світової війни. Імпульсний реактивний двигун зараз практично не застосовується в авіації через певні обмеження, які має. Одне з них – це дуже інтенсивний звук під час роботи. В етері телемара...